.

.

16 Şub 2013

Bu Defa Sasha Yok! Karşınızda salt Beyoncé Knowles


      Kim ne derse desin o şu anda kulvarının en iyisi. Sesinden sahne şovlarına, güzelliğinden duruşuna kadar sahip olduğu ve yaptığı her şeyin üstüne sayfalarca yazı yazılabilir. Daha Super Bowl'daki  muhteşem performansı (ki öncesinde çok daha iyilerine imza atmışlığı var) akıllardan çıkmamışken, bu sefer bambaşka bir Beyoncé olarak huzurlarımıza geliyor. 

     Her ne kadar alter egosu Sasha Fierce'ı artık öldürdüğünü, çünkü içindeki iki kadının birleşerek tek bir kadını yarattığını söylese de İngiltere kökenli Gentlewoman dergisindeki fotoğrafları söylediklerinin tam aksini gözler önüne seriyor. Nerede topuklarıyla sahneyi delercesine yürüyen, bakışlarıyla insanı baştan çıkartan Beyoncé nerede dergideki insanın içine huzur veren kadın. Bana göre hala sahnede, öldürdüm dediği Sasha'ya suni teneffüs yapıp her defasında daha güçlü bir şekilde canlandırıyor.

     Neyse konu Beyoncé olunca böyle uzayıp gider yazacaklarım ve anca 46. sayfada konuya gelebilirim o yüzden hemen toparlayım ki siz de bir an evvel kadının dupduru görsellerine kavuşun. 2010 yılında yayın hayatına başlayan ve dün 7. sayısını çıkartan Gentlewoman dergisinin 2013 ilkbahar yaz kapağını bu sefer Beyoncé süslüyor. İnatla bir kadın dergisi olduğunu ama magazin dergisi olmadığının altını çizen, güçlü, esprili, klas ve görkemli kadınlara hitap ettiğinin altını çizen ve siyah beyaz görseller üzerine kurulu olan Gentlewoman'ın içeriğine uygun bir Beyoncé var karşımızda. Daha önce derginin 3. sayısı için Adele'i  fotoğraflayan Alasdair McLellan yine iş başında ve yine çok başarılı. Susan Sarandon, Isabel Marant üzerine yazılar ve daha fazlasıyla The Gentlewoman farkını yine ortaya koymuş gibi görünüyor.
0 yorum:

Yorum Gönder