.

.

26 Şub 2013

Mercedes-Benz İstanbul Moda Haftası'na Sponsor Oldu


     IMG Fashion tarafından yürütülen New York, Miami, Berlin, Sidney, Moskova ve Tokyo Moda Haftalarının yanı sıra Zürih ve Sidney Moda Günleri'nin de isim sponsoru olan Mercedes-Benz yeni gözdesi olarak İstanbul Moda Haftası'nı seçti.

     IMG'nin yönetim direktörü Peter Levy sponsorlukla ilgili yaptığı açıklamada " İstanbul ve Türkiye, moda ve tekstil sektöründe kuvvetli referanslara sahip. Bizim hedefimiz Türk yeteneklerini tecrübelerimiz sayesinde uluslararası arenaya taşımak. Bizim İstanbul ve Türk modasında gördüğümüz potansiyeli Mercedes-Benz'in de görüp isim sponsoru olmasından dolayı büyük heyecan duyuyoruz" dedi.

      Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ise "İstanbul'da yapılacak olan moda haftasına isim sponsoru olduğumuz için gururluyuz. İnanıyoruz ki, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, şehrin mevcut moda dinamiklerine, Türk moda tasarımcıları ve markalarına dünya çapında ivme kazandıracak" diyerek beklentilerinin ve hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu.

      12-16 Mart tarihleri arasında toplam 5 gün sürecek olak Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul sektörün önde gelen isimlerinin yanı sıra binlerce ziyaretçiyi de bir araya getirecek. Bakalım bu yeni soluk İstanbul ve Türk moda ve tekstil sektörüne nasıl gelecek.

      Ben buradan kendi adıma bu umut verici gelişmeyi destekleyen ve gerçekleşmesi için çaba harcayan  İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA)'ne teşekkür etmeden de geçemeyeceğim.1 yorum:

  1. IMG Fashion tarafından yürütülen New York, Miami, Berlin, Sidney, Moskova ve Tokyo Moda Haftalarının yanı sıra Zürih ve Sidney Moda Günleri'nin de isim sponsoru olan Mercedes-Benz yeni gözdesi olarak İstanbul moda
    Haftası'nı seçti.

    YanıtlaSil