.

.

14 Şub 2013

Raf Simons Erkekleri Victoria Beckham Kadınlarına Karşı


      Lise yıllarımda çevremdeki bir çok arkadaşım çanta tercihlerini Eastpak markasından yana kullanırlardı. Her zaman cüssece yaşıtlarının çok ötesinde olan ben elbette hiçbir zaman bu midiboy sırt çantasını kullanamadım. Sadece bir defa bir arkadaşımınkini sırtıma geçirip Ninja Kaplumbağaya benzediğimi fark etmemle kaçarak uzaklaşmam bir oldu. Şimdi başlıkla yazdıkların arasında nasıl bir bağ var diyebilirsiniz. Bir tarafta taze tasarımcı, stil ikonası Victoria Beckham bir tarafta Dior'un yeni gözdesi Belçikalı tasarımcı Raf Simons ve lise anılarını taçlandıran Eastpak çantalar.

       Kafanız daha fazla karışmadan hemen konuya giriyorum. Raf Simons her ne kadar Dior'la anlaşmış olsa da bir taraftan kendi adını taşıyan erkek markasını da  devam ettiriyor. 2013/14 kış sezonu için hazırladığı koleksiyonunun Paris'deki defilesinde kendi tasarladığı (ki bu ikili arasındaki 4. işbirliği) Eastpak' çantaları da tamamlayıcı aksesuar olarak kullandı. Spor çanta olarak bildiğimiz geleneksel Eastpak formlu çantalar, Simons'ın elinden bambaşka bir görüntüye ulaşmış. Kullanılan jakarlı ipekler sayesinde spordan şık kategorisine atlayan bu geleneksel görünüş defile sırasında modeller tarafından taşınma şekliyle de alışılanın dışına çıkmayı başarmış görünüyor. Fakat büyük hacimdeki çantaların bu şekilde taşınması sadece Simons defilesinde kalacak gibi görünmüyor. Geçtiğimiz günlerde Newyork moda haftası kapsamında defile gerçekleştiren Vicktoria Beckham'ın podyumda salınan bayan mankenleri de devasa çantaları aynı stilde taşıdıkları görüldü. Stil ikonu Victoria Beckham günlük hayatında uzun süredir bu tarz çantaları bu şekilde taşırken karşımıza çıkmış olsa da beni podyum ilgilendirir (Hayır kendisini tasarımcı olarak görmememin verdiği olumsuz etkiyle yazmıyorum bunları :)

      Bu arada başlık ile yazdıklarımı bağlayabilmek için önemli bir noktayı belirtmeyi unuttum. Raf Simons ile Eastpak arasındaki bu 4. birlikteliğin meyveleri olan 7si çizgili 6sı düz toplam 13 mükemmel çantaya biz anca temmuz ayında belli mağazalarda ulaşabileceğiz.


      
0 yorum:

Yorum Gönder