.

.

25 Şub 2013

Tod's Yeni Kanına Kavuştu


      Özellikle ürettiği ayakkabı ve çantalarla dünyanın en prestijli markaları arasında gösterilen İtalyan Tod's, Derek Lams'ın gitmesiyle boşalan koltuğu Alessandra Facchinetti ile doldurma kararı aldığını açıkladı.


     Derek Lams'ın 2005 yılında Tod's için bir kapsül koleksiyon hazırlamasıyla başlayan Lams ve Tod's birlikteliğinin geçtiğimiz günlerde son erdiği duyuruldu. Lams'ın uzun zamandır John Galliano ile anlaşmaya vardığı konuşulsa da hala bu konu hakkında kesin bir açıklama gelmiş değil. Fakat geçtiğimiz günlerde markanın İtalyan tasarımcı Alessandra Facchinetti ile anlaştığı ve markanın kadın koleksiyonlarından sorumlu baş tasarımcı olarak çalışacağının bildirilmesi ile gözler Lams ve Galliano cephesine çevrildi.


      1994 yılında Miu Miu'da tasarımcı ve koordinatör olarak adını duyurmaya başlayan Facchinetti, 2000 yılında ise Gucci'nin hazır giyim kadın tasarım departmanının başında görev almış, 2008'de Valentino'da baş tasarımcı pozisyonuna getirilse de işler çok yolunda gitmemiş kısa süre sonra görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı. 2010 yılında kendi markası adına çalışmış daha sonra İtalyan Pinko ile anlaşarak Uniqueness'ın başına getirilmiş ve geçen haftaya kadar bu göreve devam etmişti. 


      Önceki gün Tod's Grup Başkanı Dieogo Della Valle yaptığı açıklamada " Alessandra Facchinetti gerçek anlamda çok yetenekli bir tasarımcı. Özellikle Tod's ve İtalyan markaları için önemli olan malzeme seçime becerisi ve üretim tekniklerindeki yenilik arayışı kendisinin markamız için doğru kişi olacağını göstermiştir" dedi. Alessandra Facchenetti ise " Bir İtalyan tasarımcı olarak bu göreve gelmekten büyük onur duyuyorum. Yüksek kalite ve zarafetin her zaman birlikte anıldığı İtalyan üretimi içerisinde bir İtalyan olarak bulunmak çok önemli" dedi. 

      Tasarımcının imzasını taşıyan ilk Tod's koleksiyonu 2013 eylül ayındaki Milano Moda Haftası'nda görücüye çıkacak. Bakalım tasarım dünyasında bir yaprak gibi oradan oraya sürüklenen Alessandra Facchinetti  yeni görevinde başarılı olup bu sefer istikrarlı bir çizgi tutturabilecek mi?

Alessandra Facchinetti

0 yorum:

Yorum Gönder