.

.

25 Şub 2013

Tween Nanoteknolojide Sınırlarını Genişletiyor


      Aslında yazmayı planladığım konu bu değildi ama karşıma çıkan bu güzellikleri sizinle paylaşmadan duramadım. Konumuz Orka Group çatısı altındaki markaların benim için göz bebeği olan Tween'in nanoteknoloji konusunda rakiplerine attığı açık ara fark.

      Uzun süredir nanoteknoloji ile tekstili aynı potada erittiğini biliyordum aslında Tween'in. Buruşmayan kumaşlar, hava geçirgenliği yüksek dokumalar, su geçirmeyen yüzeyler vs. Bunlar zaten çok bilindik çok kullanılan ürün özellikleri diye düşünüp bu konuda, özellikle son zamanlarda Tween cephesinden araştırma yapmamıştım. Bugün şans eseri markanın sitesinde dolaşırken bir başlık karşıma çıktı. O başlık uzun zamandır oradaydı da benim mi dikkatimi çekmemişti yoksa bu blog işi benim algı ve araştırma seviyemi mi yükseltti bilmiyorum. Ama başlığı tıklayıp incelediğim zaman Tween'in gözümdeki değeri bir basamak daha yükseldi.

      2005 yılından günümüze kadar Orka Group bünyesinde faaliyet gösteren Ür-Ge departmanının ortaya çıkardıkları hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünlere şöyle bir bakalım;


        Waterproof:  Trençkot, Takım elbise, Pantolon ve Ceketlerde kullanılan su geçirgenliğini önleyen bu kumaşlar sizi sıvılarla karşılaşacağınız sürprizlere karşı korumayı garanti ediyor.

         Thermocool:  Semender'den (Ateş Kertenkelesi) etkilenerek tasarlanan thermocool teknolojisi ile üretilen giysiler sıcak ve soğukta vücut ısısını sabitleyerek hareket halindeyken serinlik, dinlenme halinde ise sıcaklık vererek anın tadını çıkarmanızı sağlıyor.

        Mill Wash: Özel apre ve yıkama teknoloji sayesinde ütü gerektirmeden kullanılan ürünler, ütü derdine son vermeyi amaçlıyor.

       Antibakteriyel: Su bazlı yapısı ile doğa dostu, yeni nesil bir " antibakteriyel yüzey koruyucu". Bakteri ve kötü organizmaları fiziksel olarak yok edip ve oluşumunu engelleyerek sağlığınızı korumanıza yardımcı oluyor.

         Coolmax:  Coolmax kumaş ile üretilen giysiler teri vücuttan kumaşın dış katmanına atarak burada herhangi bir kumaşa nazaran daha hızlı kurumasını sağlar ve vücudu serin tutar.

           Nanocare: Lotus bitkisinin yaprağına düşen yağmur damlaları, yaprağın üzerinden kayarak yere damlarlar. Bu bitkiden ilham alınarak geliştirilen nanocare kumaşlar su ve leke tutmama özelliğine sahiptir. Buna rağmen kumaşın nefes alma özelliği de mevcuttur. 

       Klima Etkisi: Yaz aylarında yüksek sıcaklıklara rağmen takım elbise giymek zorunda olan erkekleri düşünerek doğal klima etkisi yaratan ceket koleksiyonu bir çok erkeğin büyülü rüyası olacak gibi görünüyor.

       Shield Protection: Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesinin bir çok alanda pozitif etkileri görünürken insan sağlığını olumsuz olarak etkilediği de gözlemlenmektedir. Ceket ve takım elbise astarlarında kullanılan "Xshield" koruyucu tela sayesinde cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik radyasyona karşı etkin koruma sağlıyor.

        Thermolite: Kutup ayılarından ilham alınarak geliştirilen teknoloji sayesinde en hafif giyside yüksek sıcaklık sağlayan bu kumaş, özellikle Ankara gibi soğuğu insanı rahatsız eden yerlerde lahana gibi kat kat giyinmenizi engellemeyi garantiliyor.

          Freeskin: Kumaş içerisine yerleştirilen, yaprak ve çiçeklerden elde edilen uçucu yağlar sayesinde krem kullanmaya gerek kalmadan freeskin gömlek giyen erkeğin cildinin nemli ve sağlıklı kalması hedefleniyor. Vücuda enerji vermenin yanı sıra sinek kovma özelliğiyle de birçok konuda erkeklerin yardımcısı olmaya aday görünüyor.

        Sensazioni: Dokuma sırasında kumaşın içerisine yerleştirilen mikro kapsüller sayesinde hareket halindeyken çevrenize ferah bir koku yaymanızın yanı sıra çevreden üstünüze sinebilecek kötü kokuları da önleme özelliğine sahip. Her zaman güzel kokmanın peşinde olan erkekler için kaçırılmaz bir fırsat.

      Fumatori: Kullanılan teknoloji ile kumaşın yüzeyinde oluşturulan kalkan sayesinde sigara, is, duman, yemek vb. kötü kokuların kıyafetlere sinmesini engeller ve her ortamda çekinmeden bulunmanızı sağlar.


0 yorum:

Yorum Gönder