.

.

25 Mar 2013

BMW'nin Çevreci Bisikleti "Cruise E-Bike"



      Bildiğiniz gibi sürdürülebilirlikle ilgili güncel çalışmaları sizinle olabildiğince paylaşmaya çalışıyorum. Malum dünya büyük bir bilinmeyene doğru yol alıyor ve hepimiz bir şekilde elimizden geleni yapmalıyız. Her ne kadar moda üzerine ilerleyen bir blog olsa da geçtiğimiz hafta sonunu erkek okurlara özel ayırmıştım. Ama dün yaşadığım rahatsızlık nedeniyle yazıları sizinle paylaşamadım. Hem sürdürülebilirlik hem de erkek okuyucuları bir potada eritebileceğim bir yenilikten bahsedeceğim şimdi.

      Alman devi BMW desem hepinizin aklına birbirinden güzel, can alıcı arabalar gelir. Bu sefer durum farklı. Geçtiğimiz haftalarda firmanın yeni elektronik bisikleti "Cruise E-Bike" merakla bekleyenlere tanıtıldı. 250 W Bosch motoru ve lityum iyon bataryası ile karşımıza çıkan bu yeni model kesintisiz maksimum 85 kilometre yol alabiliyor. Aynı zamanda saatte 25 kilometre hıza da ulaşabiliyor. 

      İlk olarak Alman tüketiciler için 1000 adet üretilecek olan bu doğa dostu bisiklet, ülkemize ne zaman gelir gelirse de mevcut imkanlarla ne kadar kullanılır merak ediyorum. Malum ülkemizde bisiklete ve bisiklet kullanıcılarına sağlanan olanaklar ve bakış açısı diğer Avrupa ülkelerindeki gibi değil. Bir an evvel belediyelerin bu duruma çözüm getirmelerini ve bisiklet kullanımının artmasını temenni ederim.







0 yorum:

Yorum Gönder