.

.

5 Mar 2013

Harvey Nichols'ın Yeni Reklam Kampanyasında Köpekler İş Başında


      Bir çok markayı tek bir çatı altında toplayıp satışını gerçekleştiren Department Strore oluşumunun en büyüklerinden olan Harvey Nichols, ilgi çekici reklam kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Ünlü reklam ajansı Adam & Eve/ DDB tarafından hazırlanan ve fotoğraf çekimleri Miles Aldridge tarafından gerçekleştirilen yeni kampanyada çantasında köpeklerini taşıyan sosyetik kadınlardan esinlenilmiş. Ama bu sefer işi biraz daha ileriye götürüp hafif esprili bir yaklaşımda da bulunulmuş. Kol çantalarının içinde görmeye alıştığımız küçük köpeklerin aksine bu sefer British Bulldog, English Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier gibi orta boy köpekler var. 


     Bütün reklam kampanyalarında olduğu gibi yine Harvey Nichols'ın bünyesinde bulunan markalardan seçilen giysilerle gerçekleştirilen çekimlerde baş rolde köpeklerle birlikte firma bünyesindeki üç markanın çantaları var. Bunlar; parlak sarı çantasıyla 3.1 Phillip Lim, turkuaz çantasıyla Sophie Hulme ve yeşil çantasıyla Marc by Marc Jacobs. Çekimler sırasında köpeklerin hiç bir şekilde eziyet çekmediğinin özellikle belirtilmesi dikkat çekici bir unsur.

      Kampanyayı bu kadarla da bırakmayan Harvey Nichols bir de hayvanseverleri davet ettiği akıllıca yarışma düzenlemiş. Yarışmadan bahsetmek gerekirse; ilk olarak köpeğiniz için Harvey Nichols bünyesinde bulunan bir markanın çantasını seçiyorsunuz ve köpeğinizi içine koyup en güzel pozu yakalayana kadar fotoğraflarını çekiyorsunuz (Elbette ki bir Ibizan Hound'u Reed Krakoff'un clutchına sığdırmaya çalışmıyoruz. Dİkkat!) İçinize sinen fotoğrafı Twitter veya Instagram'da  #BestInShow @ Harvey Nicholes yazarak 31 Mart 2013 saat: 23:00'a kadar paylaşıyorsunuz. 4 Nisan 2013'de açıklanacak sonuçlarda, Harvey Nichols takımı tarafından "Best Grooming", "Best Pose" ve "Best In Show" dallarında kazanan 3 şanslı kişi reklamlarda kullanılan bu üç çantadan istediğine sahip olma şansına kavuşuyor. Twitter ve Instagram bu yarışma süresince birbirinden sevimli fotoğraflara ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Merakla bekliyorum.

  Not: Bu arada benim favorim 3.1 Phillip Lim imzası taşıyan sarı çanta. Sizin favoriniz hangisi?


  

1 yorum:

  1. Bu yaz bir sarı çanta olmadan kesinlikle geçmeyecek gibi duruyor.Favorim tabiiki de 3.1 Phillip Lim :)

    YanıtlaSil