.

.

4 Mar 2013

Intimissimi Doğa İçin Topluyor


      Moda sektöründe sürdürülebilirlik adına yapılanları yazmayı çok seviyorum. Sevmenin yanı sıra bunu bir görev olarak görüyorum kendime. Sonuç olarak artık elimizden kayan bir evren var. Gelecek kuşakların ihtiyaçlarını karşılama haklarını ellerinden almadan, ihtiyaçlarımızı karşılamak adına atılan her adıma şapka çıkartmak gerekir. Bu çerçeve içerisinde şimdi de şapkalarımızı ünlü İtalyan markası Intimissimi için çıkartıyoruz.

   18 Şubat 2013- 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında markası ne olursa olsun kullanmadığınız iç çamaşırlarınızı herhangi bir Intimissimi mağazasına götürüp karşılığında indirim kuponu kazanabiliyorsunuz. Aşağıda yer alan görselden de anlayacağınız gibi bir sonraki alışverişlerinizde kullanmak üzere götüreceğiniz her sütyenden 7 TL, atlet, faniladan 5TL ve boxer, kilot gibi alt beden iç çamaşırlarından 2,5 TL kazanıyorsunuz. Toplanan bu kullanılmayan giysiler geri-dönüşüm (recycling) uzmanı IC:O şirketine gönderilerek tekrar hayat buluyorlar. 


     Artık tüketim çılgınlığına karşılık vermek için üretim aşamasında etik değerlerinden ödün veren moda sektöründeki bir çok firmadan da aynı hassasiyeti göstermelerini beklediğimizi buradan bir kere daha yazmak istiyorum. Tebrikler Intimissimi...
     


0 yorum:

Yorum Gönder