.

.

25 Mar 2013

Peper Harow'dan Çorap Şenliği      Türkiye'de erkek modasının kalıpları bildiğiniz gibi biraz zor esnetiliyor. Hem kullanıcılar hem de üreticiler alışılmışın dışında modeller ve renkleri seçmekte biraz tereddüt yaşıyorlar. Özellikle yan giyim markalarında ben bu sorunla sık sık karşılaşıyorum. Bilindik renk ve desenlerin dışında iç çamaşırı ve özellikle çorap bulmakta bir erkek olarak sıkıntılar yaşadığım gerçeğini dile getirmeliyim. Lacivert, siyah, gri gibi renklere sahip çoraplar benim zevkime  ve tarzıma çok uygun değil. Desen olarak da çizgililerin dışında bir şeyler bulmak maalesef çok mümkün olmuyor. O yüzden alışılmışın dışında bir çorap bulduğumda yaşadığım sevinç görülmeye değer oluyor.

     Bu yazıyı yine belki birileri okur da Türkiye'deki bu eksikliğe bir çözüm getirir, örnek olur diye yazıyorum. İngiltere kökenli bir marka olan Paper Harow'un İlkbahar-Yaz koleksiyonundaki parçaları paylaşmak istiyorum sizinle. Hem organik malzemeler kullanıldığı için sağlıklı hem de rengarenk. Hepsi benim olsun.    

5 yorum:

 1. Istanbuldaysaniz kesinlikle tahtakale civarinda corapcilar var istemediginiz kadar corap bulabilirsiniz orada:) Ben en son gittigimde agzim acik kalmisti tabi erkekler icin olanlara pek bakmadim ama dukkanlar kesinlikle cok renkli :D puantiyeli erkek coraplari cok var hem de merserize yaz icin cok iyi:)

  YanıtlaSil
 2. İstanbul'a taşınmak için bir neden daha çıktı demek ki. Çünkü Ankara'da maalesef çok fazla yok böyle güzellikler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tahtakale, Eminönü harika kumaşlarla ve akla gelebilecek her türlü değişik malzemeyle dolu insan bir gidince ne alacağını şaşırıyor gerçekten kayboluyorsunuz yok çorapçılara gidiyim marpuçculara uğrayayım kumaşçılara da bakayım derken:) Eğer ihtimaliniz varsa kesinlikle bir gelip gezin derim ben.

   Sil