.

.

10 Nis 2013

En Yeşil Filmler Ankara'da


      Ankara bugün bilenlerin aklında canlandığı gibi gri. Bulutlar yağmura kesiyor ve ne hikmetse çevremdeki bir çok kişinin başı ağrıyor. Sürekli bir ağrı kesici alışverişi var insanlarda. Halbuki benim için yağmur can, bahar serinliği nefestir. Gelecek güneşli günlerin habercisidir bu grilik ve sonuna kadar yaşamaya değerdir. Doğanın yeşiline kavuşması, toprağın bereketlenmesi ve doğal dengelerin yerine oturması için vazgeçilmez bir unsurdur. Yani bu dönem birçok kişi için sıkıntı barındırsa da evren için önemlidir. İşte tam da bu bütün koşulların doğa için çalışmaya başladığı günlerde, Ankara'da bir etkinlik başlıyor. "Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali". Kendi kendini iyileştirmeye çalışan doğaya, bir de insan katkısı ekleniyor.

      2008 yılından itibaren 1 kere Karlskrona (İsveç) ve 3 defa da İstanbul'da gerçekleştirilen etkinlik bu sene ilk defa, "350Ankara'' organizatörlüğünde başkentte düzenleniyor. Film gösterimleri, dans performansları, sergiler, söyleşiler, konserler gibi birçok etkinliğin gerçekleştirileceği festival 11-14 Nisan 2013 tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde doğayı dikkate alan ve değer veren kişilerle buluşacak. 

     11 Nisan Saat 19:00'da Özgürlük Tohumları filminin gösterimi ile başlayacak festivaldeki bütün filmler izleyiciler ile ücretsiz olarak buluşacak. Kurgusal değil belgesel niteliğindeki bu 24 filmin hepsi sürdürülebilirliğe ve sonuç olarak doğaya hizmet ediyor. Önümüzdeki sene Kasım ayında hem İstanbul hem de Ankara'da gerçekleştirilecek bu önemli organizasyonun etkinlik takvimini ve büyük emek harcayarak festivali bizlerle buluşturan, yaptığı çalışmalar ile takdir toplayan "350Ankara"nın internet adreslerini aşağıda bulabilirsiniz. Hepinize yeşili bol günler ve gelecek dilerim...


      *350Ankara'nın İnternet Sayfasına Ulaşmak için TIKLAYINIZ


ETKİNLİK TAKVİMİ0 yorum:

Yorum Gönder