.

.

19 Nis 2013

Oi Arte Şıklığı


      Alışveriş merkezlerinde dolaşırken sezonda neler var, öne çıkan parçalar neler diye vitrin incelemek en sevdiğim işlerden birisidir. Bazen hiç mağazaların içine girmeye bile gerek duymam. İçine girmeye gerek duymadığım gibi bazen kafamı kaldırıp mağazaların tabelalarına bile bakmam. İsimden önemli olan bir şey varsa o da ürün ve kalitedir. Bu yüzden AVM'lerdeki yerlerine ve vitrinlerine aşina olduğum ama adına dikkat etmediğim bir çok mağaza vardır. Özellikle sadece kadınlara yönelik aksesuarlar satan yerlerde bu durumu daha sık yaşıyorum. Bir de isim hafızamın zayıf olmasından dolayı tamamen unuttuklarım var ki o konuya girmek bile istemiyorum.

      Özellikle blog yazmaya başladıktan sonra artık bu özelliğimden vazgeçmeye başladım. Yani artık sadece ürün, tasarım ve kalite avcısı olmak yerine, bu özellikleri sağlayabilen markaların da isimlerine dikkat etmeye başladım. Aynı şekilde sadece kadın aksesuarları satan mağazaların vitrinleri ile ilgilenmek yerine isimleri ve içindekilerle da alakadar olmaya başladım. Bunun sonucunda da kendi adıma yepyeni bir mağaza ile tanışmış oldum.

      Adı Oi Arte... İnternet sitesinde marka hakkındaki yazıyı sizinle birebir paylaşmak isterim ki hem bir hata yapmayım hem de detaylı bilginiz olsun;

      "Tasarım ve çok markalı ayakkabı dükkanı olarak 2007’de Bilkent’te 47m2’lik bir alanda kurulan Oi Arte, gördüğü ilgi üzerine 2008’de Karum, 2009’da Panora ve 2010’da Kent Park AVM’lerde sizlerle buluştu. Dünya genelinde 280 mağazası bulunan Brezilyanın en sevilen markalarından AREZZO ve SCHUTZ’un yetkili temsilciliğini üstlenen Oi Arte, yine Brezilyalı olan ve Madonna, Giselle Bünchen gibi yıldızlara tasarım ayakkabı üreten Fernando Pires ile Türkiye’de farklı bir rüzgâr estirdi. ASH Italy, Fernando Pires Chic, Birkenstock, GABOR, Tommy Hilfiger gibi markaları bünyesine ekleyen Oi Arte, 2009’da, Harvey Nichols, Beymen ve V2K Designer mağazaları ile eş zamanlı olarak, Holywood yıldızların tercihi “Australia Luxe Collective” kürklü botları beğenilerinize sundu. 

Londra’dan Irregular Choice ve “Love From Australia” markalarının Türkiye distribütörlüğü ile faaliyetlerini genişleten Oi Arte’nin Ankara’da küçük bir atölyede tasarladığı ve ürettirdiği ürünleri ise Rusya, Almanya ve Ukrayna gibi ülkelerden talepler aldı. 

Moda ekibince hazırlanan el yapımı çantalarının yanı sıra, yine el yapımı Türk motifli FOLK Koleksiyon ve 925 ayar gümüş ile değerli taşlar kullanılarak hazırlanan UNIQUE Line isimli tasarım takıları büyük ilgi çeken Oi Arte’lerde her ürünün limitli sayıda olması ve 3 ayrı mağazasında dahi birbirinin benzeri ürünlerin bulunmaması ilgiyle karşılandı. 
“Merhaba Sanat” anlamına gelen Oi Arte'ler, içinde "emek" ve "sanat" barındıran neşeli, özgün ve yaratıcı pek çok detayı biraraya getiren yapısı ile dikkat çekmekte."
      
      Bugün Kentpark Alışveriş Merkezi'nde dolaşırken yine vitrinler arasında kaybolduğum bir sırada karşıma çıktı. Aslında bu yazı sezonda beğendiğim parçaların görsellerinden oluşacaktı ama Oi Arte nin birbirinden şık ayakkabı ve çantalarının yanı sıra, firma yetkilisi Şermin Hanım'ın ilgisi o kadar mükemmeldi ki ayrı bir yazı yazmak istedim marka hakkında. Birazdan göreceğiniz parçalar markanın yeni sezonundan kısa bir sürede sizin için seçtiklerim. Bakalım beğenecek misiniz? 

2 yorum:

 1. Oi Arte hakkındaki içten yazınızı okudum ve çok duygulandım.
  Gerek mağazamız gerek Şermin Hanım hakkındaki olumlu notlarınız bu işin emekçisi olarak beni motive etti.
  Sizi tanımak isterim.
  Deniz Erdoğan
  Oi Arte Kurucusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Deniz hanım;

   Öncelikle güzel yorumlarınız ve böyle bir markaya hayat verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben de sizinle tanışmayı ve markanız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmayı çok isterim. serdaregemen@gmail.com'a mail gönderirseniz iletişime geçebiliriz.

   İyi günler dilerim.

   Sil