.

.

17 Nis 2013

YAŞASIN SİGARA İÇMEK      Birazcık televizyon ile haşır neşirseniz  Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bıraktırmak için yaptığı yeni reklamı muhakkak görmüşsünüzdür. Kalpteki bir atar damarla ilgili olan o mide bulandırıcı reklam. Hani vefat etmiş bir sigara kullanıcısının bedeninden alınıp insanların gözünün içine sokarcasına sergilendiği ve içinden muhallebi kıvamında bir maddenin çıktığı damarın olduğu reklam (Burada paylaşıp blogumu bu iğrençliğe alet etmeyeceğim). 

      Geçen hafta içi kışın kilo almaktan bir grup arkadaş olarak kendimize dikkat etme kararı aldık. Hatta o kadar ki cumartesi sabah 8'de Dikmen Vadisi'nde koşmaya bile gittik. Hava güneşli, sırtımdan terler akıyor koşarken. Toksin, yağ ne varsa gidiyor üzerimden. Benden daha mutlusu olur mu? 1 saat sonunda evlere doğru yola düştük. Madem yeni bir başlangıç o zaman kahvaltı da ona uygun olmalıydı. Eve gelirken alışverişimi yaptım. Kolay değil cumartesi sabah saat 09:20 de ayaktaydım ve kahvaltı yapacaktım. Güzel bir duşun üstüne kahvaltımı hazırladım bir taraftan bilgisayar bir taraftan televizyon anın tadını çıkartıyorum. Keyfim tabiri caizse gıcır. Maalesef çok uzun sürmedi bu güzel dakikalar. Bahsettiğim reklam belirdi ekranda. Neymiş ne değilmiş derken ses ve görüntü büyüyerek üstüme doğru geldi. Yediklerim boğazıma takıldı. Çok az şeyden iğrenen ben resmen mideme yumruk yemiş gibi oldum. Hemen mutfağa gidip koca bir bardak limonlu su içerek bulantımı geçirmeye çalıştım. Neyse ki bir müddet sonra kendime geldim. 

    Bir kullanıcı olarak hiçbir zaman sigara zararsızdır demedim diyemem. Elbette içinde binlerce kimyasal bulunan bir şeyin sağlığa yarlı olmadığı kesindir. Ama artık sigara içenlerin dışlanmasına, ciğerlerinin,damarlarının,dişlerinin,bıyıklarının,tırnaklarının kısacası bedeninin bu kadar küçültülmesine de sessiz kalamayacağım. Sigara içenlerin sizin temiz ciğerlerinize karışmadığı gibi siz de bizim bedenimize karışmayın. Yani kısacası benim bedenim benim kararım. Hem şu olaydaki karizma başka neyde var? Çekirdek çitlemekte mi? Tespih sallamakta mı? Buyurun siz karar verin.

      Hatta bir de kendi fotoğrafımla yazdıklarıma destek olayım...


       Bu kadar güzel kadından yakışıklı adamdan sonra ben pek olmadım sanki ama yapabileceğim bişey yok. En azından Cara Delevingne ile birlikte kamera karşısına geçme cesareti gösteren sevgili Karl Lagerfeld amcamızdan daha fazla sırıtamam modellerin yanında. (Yazarın içinden bu yazıda bir canavar çıktı...)

0 yorum:

Yorum Gönder