.

.

21 May 2013

Harper's Bazaar'ın Temcit Pilavı; Cindy Crawford


     Dünya üzerine gelmiş en büyük modellerden biri Cindy Crawford. Artık onunla özdeşleşen beni, keskin bakışları ve güzelliği ile 90lı yıllara damgasını vuran modellerden biri oldu. Şu anda 47 yaşında olan top model geçtiğimiz Şubat ayında Nagi Sakai'nin objektifinden çıkan görüntüler ile Harper's Bazaar Brezilya'nın kapağını süslemiş ve mest olmama neden olmuştu. Hem Cindy'nin yıllara meydan okuyan görüntüsü hem de fotoğraflara sinen Hollywood şıklığı gerçek anlamda etkileyiciydi.

      Bu sabah Harper's Bazaar İspanya'nın önümüzdeki ay çıkacak sayısında da aynı çekimlere yer verildiğini duyunca her derginin izlediği bir yöntem diye çok kafaya takmadım. Malum biz Türkiye'de böyle durumlara geçtiğimiz yıllarda fazlasıyla alıştık. Fakat daha sonra internette araştırma yaparken aynı çekimlerin geçen ay Çek Cumhuriyeti'nde yayınlanan Harper's Bazaar'da da kullanıldığını gördüm. Eşeğin kulağına su kaçırmak değildir de nedir bu. Tamam Cindy ve Nagi'ye çekim için çok para vermiş olabilirsin, tamam ortaya çıkan sonuç gerçekten güzel olabilir ama bu kadar da ucuzculuk ve tembellik olmaz ki. Önümüzdeki ay derginin İspanya sayısında diğerlerinden farklı olan sadece bir fotoğraf var ki onu da zaten kapağa koyup "Farklı" imajı yaratmaya çalışmışlar. 1867'den günümüze kadar gelmeyi başarmış bir dergi için fazla basit bir durum bence.

     Neyse hadi gelin Harper's Bazaar tarafından daha kaç defa kullanılacağı belli olmayan Cindy'li görsellere bir göz gezdirelim.

Harper's Bazaar (Şubat'13 Brezilya)
Harper's Bazaar (Mayıs'13 Çek Cumhuriyeti )

Harper's Bazaar (Haziran'13 İspanya)0 yorum:

Yorum Gönder