.

.

23 May 2013

Yıllara Meydan Okuyan Sarışın; Sharon Stone


      Barındırdığı bir sahne yüzünden hak ettiği değeri göremeyen filmlere her zaman çok üzülüyorum. Temel İçgüdü (Basic Instinct)'de bana göre sinema tarihinin senaryosu, barındırdığı mesajları ve oyunculukları ile kült filmlerinden biri olmasına rağmen her zaman için Catherine Tramell rolünde karşımıza çıkan Sharon Stone'un malum sahnesiyle anılır. Hatta Temel İçgüdü denildiğinde filmin soft-porno olduğunu düşünen birçok kişi vardır. 1992 yapımı film Türkiye'de gösterime girdikten kısa bir süre sonra yasaklanmış, daha sonra bu yasak kaldırılmış ve neredeyse 1 milyon kişi tarafından sinema da izlenerek büyük bir başarı yakalamıştır.

      Bu gişe başarısında Sharon Stone'un beyaz elbisesiyle sorgu odasında arz-ı endam ettiği sahnenin elbette ki rolü çok büyüktür. Fakat Stone'a çok büyük bir şöhret getiren bu sahnenin aynı zaman da oyuncuya hak ettiği değerin gösterilememesinin de temelini oluşturduğu kanısındayım. Her zaman için akıllarda bu görüntü ile kalan Sharon Stone daha sonraları iddialı projelerde yer almakta zorlanmıştı. 

     Dünyanın bana göre en güzel sarışınları arasında yer alan oyuncu benim bu klavye tuşlarına dokunduğum dakikalarda 55. yaşını yaşıyor. Geride bıraktığı yarım asır Sharon Stone'dan hiçbir şey götürmemiş tam tersine güzelliğine güzellik katmış gibi. Önümüzdeki ay Vanity Fair İspanya'nın kapağını süsleyecek güzel yıldızın aynı zamanda birbirinden çarpıcı fotoğrafları da dergide yer alacak. Dünyaca ünlü fotoğrafçı Norman Jean Roy tarafından gerçekleştirilen çekimlerde Versace, Gucci, Burberry, Eres, Dior, Jimmy Choo ve Guisepe Zanotti imzalı tasarımlar Sharon Stone'un güzelliğini taçlandırıyorlar.









0 yorum:

Yorum Gönder