.

.

1 Tem 2013

Hoşgeldin Temmuz


      Yeni bir aya daha yelken açmış bulunuyoruz bugün itibariyle. Yeni umutlar, heyecanlar, bekleyişler... Belki de daha önce arkamızda bıraktığımız ve ya yaşamaya devam ettiklerimizden çok daha büyük yeni sıkıntılar. Sizi sürekli mutlu yarınların beklediğinin sözünü elbette veremem ama hayatın bir kerelik ve yaşamaya değer olduğunun sözünü verebilirim. Her düşüşün insanı daha güçlendirdiğinin sözünü verebilirim. Uyandığınız her sabah güneşi görebiliyor ve yatağınızdan kimseden yardım almadan tek başınıza kalkıyor olmanızın mükemmelliğini yaşayan özel insanlardan olduğunuzun müjdesini verebilirim.

       Hayır hayır kuzum yanlış kılıfa sokuyorsun beni şu anda. Pollyanna değilim maalesef ki. Olmayı ister miydim? Hem de nasıl. Mesela eğer Pollyanna olsaydım bu haftasonu yüzümde domates maskesi ile zaman geçirmek yerine "Amaaaaaaaan ne olacak ki. Kaz ayaklarım bana karizma katıyor hem de yaşanmışlıklarımı anlatıyor" diyebilirdim. Elbette herkes kadar benim de kaygılarım, yanlışa karşı sürdürdüğüm kavgalarım var. Ama hepsinden önemlisi içimde hep tükenmez bir şükran duygum var. Hayatın bana verdiklerine, benden aldıklarına, içimdeki çocuğa, zaman zaman ortaya çıkan Fedon kıvamında saçları beyazlamış yaşlı adama karşı duyduğum tükenmez şükran duygum. O yüzden kim ne derse desin, yüküm omuzlarımdan ne kadar büyük olursa olsun ve bazen ne kadar acı olursa olsun hayat yaşamaya değer...

       Geçen her ayda söylediğim ve gelecek her ayda da söyleyeceğim gibi " Ceplerinde taşıdığın iyi ya da kötü her neyse kabulüm. Hoşgeldin Temmuz " 


0 yorum:

Yorum Gönder