.

.

29 Tem 2013

Mariah Carey'nin Popstar Alaturka Sevdası


      Türkiye'de şatafat denildiği zaman akla gelen ilk isim kuşkusuz ki Bülent Ersoy olacaktır. Sahnede, ekranlarda hatta günlük hayatında bile abartıya kaçan, gösterişli tarzından taviz vermez. Kullandığı bütün sahne aksesuarları da onun diva olduğunun kanıtı niteliğindedir. Peki Türkiye dışında kendisine bu konuda rakip olabilecek kim var diye sorarsanız bu hafta sonundan sonra kesinlikle bir başka diva Mariah Carey derim.

      Zaten giydiği parıltılı ve iddialı göğüs dekolteli giysileri ile birlikte kullandığı iddialı aksesuarları ile abartıyı sevdiğini gözümüze sokan şarkıcı geçtiğimiz hafta sonu sahne aldığı MLB All-Star Charity Concert etkinliğinde sergilediği görüntü ile sıkı bir Popstar izleyicisi olduğunu gösterdi. Geçtiğimiz haftalarda klip çekimleri sırasında kolunu sakatlayan ve kol bandı kullanmak zorunda kalan Mariah Carey, Central Park'da verdiği konsere süslü kıyafetlerine uygun 3 farklı abiye kol bandı takarak Bülent Ersoy'un izinden gittiğini gözler önüne serdi. Bunca yıllık meslek hayatımda bir kere bile abiye kol bandı terimini kullanmayan bana da bir ilki yaşattı. Görüntü olarak sevdim mi? Hayır. Saygı duydum mu? Kesinlikle Evet. 

      Bülent Ersoy bu tabloyu gördü mü bilmiyorum ama en kısa sürede bu hamlenin altında kalmayıp bacağını kıracağından ve dore renkli alçısının üstünü sevgili Nur Yerlitaş'a en değerli taşlarla süsleteceğinden adım gibi eminim. Divaların savaşı başlasın!
4 yorum:

 1. siyah elbiseye "abiye" kol bandı fena olmamış mı nedir? kara kuğu misali ;)

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Mariah Carey gibi dünyaca tanınmış belli bir çizgi oluşturmuş gerçek bir r&b divasıyla rüküşlüğün sınırını zorlayan görsel açıdan hiçbir albenisi olmayan giysiler tercih eden adını dünyanın duymadıgı yaşlı bi kadını kıyaslayamazsın. Yazı vasat.

   Sil
  2. Yazıyı okuyup, yorum için zaman ayırmaya değer bulduğunuz için bile teşekkür ederim. Sevgiler :)

   Sil