.

.

26 Ağu 2013

Doğaya Saygılı, Eğlenceli ve Şık; "Lasso"


      Eco Friendly tasarımlar hakkında yazmaktan ne kadar zevk aldığımı artık hepiniz biliyorsunuz. Bir de doğa dostu olmasının yanı sıra gerçek anlamda hoşuma giden bir şeyse işte o zaman değmeyin keyfime. İşte şimdi size tam olarak böyle bir güzellikten bahsedeceğim. Soğuk kış aylarında evinizde size eşlik edecek Lasso'nun birbirinden güzel ev ayakkabıları.

    2010 yılında okumak için Londra'ya giden Gaspard Tine-Beres kaldığı evde zeminin çok soğuk olmasından dolayı terlik almak için araştırmaya başlar fakat Londra'da fiyatların çok yüksek olması nedeniyle kendi terliğini yapmaya karar verir ve Lasso'nun doğuşu böylelikle başlar. Arkadaşıyla birlikte yaptığı 164 prototip sonucunda tek parça keçe, pamuklu bir bağcık ve deri tabandan oluşan şekline bürünen ev ayakkabılarının üretilmesi için bir firmayla anlaşırlar ve Lasso'nun dünya yolculuğu başlar. 

      Bana göre gerçekten inanılmaz güzel, kullanışlı, sevimli ve şık görünen bu ev ayakkabılarının pazarlaması için de değişik bir sistem belirlerler. Alan kişilere markanın kartpostalını, çantasını ve hatta sahiplerinden birinin Paris'deki evinin 2 gün için anahtarını bile vererek inanılmaz cezbedici teklifler de sunuyorlar. Bu arada sadece sahibin evinde kalmıyorsunuz aynı zamanda üretim yerlerini gezip ikili ile birlikte bir de akşam yemeği yiyebiliyorsunuz. Anlayacağınız hizmette sınır yok. O zaman bizde de kendilerine karşı sevgi ve saygıda sınır yok. İyi varsın Lasso...


0 yorum:

Yorum Gönder