.

.

24 Eyl 2013

Düşe Çalan Düşüşler


    Sonucunun ne olacağı hiç belli olmayan ve tekrarlanması imkansız sanat yapıtlarına gerçek anlamda bayılıyorum. İsterseniz milyarlarca kez deneyin sadece benzerliğe yaklaşmanın dışında elde edebileceğiniz bir sonuç bulunmamaktadır böyle çalışmalarda. Özellikle daha fazla değişkenin devreye girdiği çalışmalar hem çıkacak sonuca dair belirsizliğin artması hem de tekrarlanmaktan uzaklaşması bakımından bana  her zaman daha fazla keyif verir.

      İşte İtalyan sanatçı Alberto Seveso'nun çalışmaları da bu yüzden gördüğüm zaman bana anlatılamaz bir heyecan yaşattı ve blogda kendisi ve eserleri ile ilgili bir yazı yazmaktan kendimi alamadım. Dünyaca ünlü ressam Jackson Pollock'un damlatma tekniğinden yola çıkarak geliştirdiği yöntem ile ortaya birbirinden ilham verici ve rahatlatıcı sonuçlar çıkartan sanatçı, hazırladığı mürekkep,su ve yağdan oluşan karşımın üzerine boyaları dökerek ortaya çıkan tepkimeyi hemen fotoğraflayarak çalışmalarını gerçekleştiriyor. Birbirinin içine geçen renklerin dansı, irili ufaklı damlacıkların ahengi ile şaşırtıcı bir şekilde insanı rahatlatan bir kaos ortamı yaratıyor.

      Dergi ve albüm kapaklarına da hayat veren Alberto Seveso'nun daha fazla çalışmasını incelemek ve hakkında bilgi sahibi olmak için BURAYI TIKLAYARAK kendi internet sitesine doğru güzel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder