.

.

12 Eyl 2013

The Best Of New York Fashion Week: Robert Rodriguez


      Mevsimlerin çok daha ötesine bir yolculuktur benim için moda haftaları. Biz soğuğun bizi sarıp sarmalamasını beklerken moda ılık bahar günlerine, kavurucu sıcaklara çoktan hazırdır. Ya da tam tersi bir durum söz konusudur. Sıcak günlere kavuşmaya başlamanın mutluluğu ile içimiz kıpırdarken podyumlarda en kalın kumaşları giymiş mankenler salına salına yürümektedirler. 

      İşte bugünlerde de böyle tatlı bir mevsimsel karmaşa yaşıyor moda sevdalıları. New York Moda Haftası'nda 2014 ilkbahar ve  yazının birbirinden şık parçaları sergileniyor. Bakanın içinden de ister istemez zaman mekiğine binip en az 7 ay ileri gitmek geliyor. Özellikle Robert Rodriguez sergilediği koleksiyon ile bu duygunun insanın içinde alev alev yanmasını sağlıyor. 

      Birbirinden güzel kesim örnekleri, kat kat giyilen ama asla bunaltıcı bir hava vermeyen giysiler, kremler, bejler, beyazlar, siyahlar ve insana samanyolunun içinde bir seyahate çıkmış hissi veren kumaş baskıları ile tasarımcı bana göre büyük bir alkışı hak ediyor. Giysilerinde sergilediği bu elit ve büyüleyici havayı ayakkabılarda yakalayamadığını da maalesef ki belirtmek isterim. Peki Robert Rodriguez sizin içinizde de biran evvel gelecek yaza ulaşma isteği uyandırdı mı?

0 yorum:

Yorum Gönder