.

.

19 Eyl 2013

Zac Posen ve Thom Browne'dan Haute Couture Arabalar


      Bugüne kadar moda tasarımcılarının kendi alanları dışında bir çok şeye yaratıcılıklarıyla hayat verdiklerini gördük. Bu kimi zaman bir kola şişesi oldu kimi zaman bir ev eşyası. Fakat bu sefer durum biraz daha değişik. En beğendiğim tasarımcılar arasında yer alan Zac Posen ve Thom Browne Infıniti'nin lüks sınıf kategorisindeki sedanı Q5O'nin iç tasarımını, dünyaca ünlü alışveriş sitesi Gilt (Tık) için gerçekleştiriyorlar.

     Zac Posen tasarımlarında da sık sık kullandığı bordo rengi ve feminen detayları Q50'ye yansıtırken, Thom Browne neredeyse kendisiyle özdeşleşen lacivert, beyaz ve kırmızı şeritleri aracın iç dizaynına empoze ederek Zac Posen'in aksine daha erkeksi bir havanın oluşmasına neden oluyor. İki tasarımcı aynı zamanda otobilin iç tasarımında kullandıkları detaylardan yola çıkarak Gilt üzerinden satışa sunulmak üzere birer de aksesuar tasarlamışlar. Zac yine kadınları gönlünü feth edecek bordo bir clutch çantaya imza atarken, Thom tercihini şerit detaylı bir kartlık tasarlamaktan yana kullanmış. Uzun ve yorucu bir tasarım sürecin ardından realize edilen otomobiller ve aksesuarların Kasım ayında satışa çıkarılacağını ve satıştan elde edilecek gelirlerin de St. Jude Children's Research Hospital'a bağışlanacağını da belirtmeliyim.

      Eğer bu podyumlara layık arabalardan birine sahip olmak istiyorsanız 75.000$, Zac Posen imzalı clutch çanta için 250$ ve Thom Browne tasarımı kırmızı,beyaz,laciver çizgili kartlık için 650$ civarında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Son olarak Zac ve Thom imzası taşıyan Q50'lerden alan şanslı iki kişinin Gilt üzerinden kullanılabilecek 10.000$ değerindeki hediye çekine de sahip olacaklarını söylemeliyim.

      Siz olsanız hangi Infiniti ile Haute Couture otomobil deneyimini yaşamak istersiniz?0 yorum:

Yorum Gönder