.

.

22 Eki 2013

Gaz Maskesine Bakış Açınızı Tekrar Gözden Geçirin

      
      Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük yüzüğünü hayat geçirip Guiness Rekorlar Kitabına girerek bütün dünyanın dikkatini Türkiye'deki kuyumculuk sektörüne çeken Valentine Diamond yepyeni ve ezber bozacak yeni bir koleksiyon ile yine gündemde. Hepimizin hayalinde kötülükleri çağrıştıran iki kavram olan Gaz Maskesi ve Kurukafayı, gümüş ve değerli taşlarla bir araya getirerek zihnimize oyun oynamayı amaçlayan firmanın bu sıradışı ve ilgi çekici koleksiyonları hakkındaki açıklamalarına bir bakalım.

    "Gaz Maskesi" serisiyle aslında bir mesaj vermekten daha çok bir algıyı farklı şekilde yansıtmayı amaçladık. Kurukafa objesi hepimize, çocukluğumuzdan beri her gördüğümüzde tehlikeyi ve ölümü çağrıştırmaktadır. Bunun yanında gaz maskesi de tehlike anında kullanılan bir aparat olduğundan ve bu ikilinin çizimlerde bir araya getirilince ortaya estetik bir görünüm çıktığı için böyle bir konsept belirledik" diyor Valentine Diamond'ın sahibi Hüseyin Tangülü ve ekliyor " Bu nedenle genç bir ekiple birlikte ortaya Gaz Maskesi koleksiyonunu çıkardık. Bu noktada belirtmeliyim ki ben bir iş adamıyım ve bana göre Taksim ile Fatih'in bir farkı yok trafik nerede açıksa orayı tercih ederim. Ama aynı zamanda bir babayım ve bana göre çocuklar ile yetişkinlerin çok farkı var. Dünyada kimyasal kullanımından büyük rahatsızlık duyuyorum. Bence kimyasal, radyoaktif ya da biyolojik silahlar insanoğlunun dahi sahip olamayacağı kadar sinsi ve hastalıklı fikirler. Bu yolla ben de kendimce tepkimi belirttim."

      Firmanın tasarım ekibinde yer alan Aylin Bora'da esin kaynakları hakkında şu yorumu yapıyor " Karşıt görüşlere hoşgörüsüz yaklaşımın dünyanın her yerinde karşımıza çıktığı bir dönemden geçiyoruz. Bunun doğrultusunda yapılan eylemlerde görmeye alıştığımız gaz maskeleri artık bir sembol haline geldi. Pırlanta ile hazırladığımız 9 farklı gaz maskesinden oluşan koleksiyonumuzda bazı parçaları gerçeğinin aksine yumuşatarak daha feminen bir hale getirirken, bazılarını da daha sert hatlara sahip maskülen formlarla yansıttık. Herkesin tarzına uygun bir gaz maskesi bulabileceği koleksiyonumuzda aslında daha fazla temiz hava, özgürlük ve barış diliyoruz"

      Sarı, kırmızı ve beyaz reklerdeki gümüşler, pırlantalar, Swarovski, mine ve renkli taşlardan oluşan bu 9 parçadan oluşan bu güzel koleksiyona yakın bir zaman içerisinde seçkin mağazalar ve internet üzerinden ulaşabileceğinizi de belirtmek isterim.


0 yorum:

Yorum Gönder