.

.

1 Eki 2013

Rahatsız Ediciliğin Sınırlarını Zorlayan Adam; Sebastian Bieniek


      En güzel sonuçlar basit fikirlerden çıkar diye bir söz duydunuz mu bilmiyorum ama doğru olduğuna ben gerçek anlamda kalıbımı basarım. Bazen günlerce düşünür, ne yaratacağınıza karar verme konusunda birbirinden değişik yollar dener sonuç olarak elinizde kocaman bir hiç ve zaman kaybı olur. Bazen de aklınıza birden bire çok basit bir fikir gelir uygularsınız ve sonucu muhteşem olur. 

    1975 Polonya doğumlu Alman Sebastian Bieniek tam anlamıyla bir sanat adamı. Genç yaşına rağmen yönetmenlik, yazarlık, ressamlık ve oyunculuk gibi sanatın çeşitli dallarıyla profesyonel olarak yer alan bu muhteşem yeteneği keşfetmem birazdan sizinle görsellerini paylaşacağım "Double Faced" isimli çalışması sayesinde oldu. Kullandığı tek şey makyaj malzemeleri. Picasso'nun kübik çalışmalarına benzeyen silüetlerin tablo dışında can buluşları bakanda bir tedirginlik oluşturmuyor değil. Zaman zaman inanılmaz rahatsız edici olan bu çalışmalar aynı zamanda bakanda birkaç kere daha bakıp aydınlanma isteği de uyandırıyor.

   Sonuç olarak bu yazının gecenin bu saatlerine daha yakışacağını düşünerek klavyeme sarıldım ve sizinle paylaşmaya karar verdim. Ne düşünüyorsunuz bu kadar basit bir yöntem ile bu kadar rahatsız edici ve başarılı bir sonuç çıkması normal mi? Yoksa ben mi fazla abartıyorum Sebastian Bieniek'in çalışmalarını?0 yorum:

Yorum Gönder