.

.

13 Eki 2013

Sevgili Emlakçı Dostlarıma Yönelik İki Proje


   Uzun zaman sonra hepinize merhabalar. Biliyorum bu sıralar bloga yazı yazma konusunda kısırlık yaşıyorum. Aslında katılamasam da en azından özet niteliğinde yazmam gereken bir MercedesBenz FashionWeek İstanbul var. Neler olmuş, tasarımcılar,markalar ve bazı sözde tasarımcılar neleri beğeniye sunmuşlar vs. Ama biraz daha beklemesi gerekecek sanırım bu yazıların. Çünkü şu sıralarda yorucu bir telaş içerisindeyim.

      Taşınıyorum efendim. Daha bir yıl bile oturamadığım evimin satılmasından dolayı yine bir ev değiştirme telaşına girdim. Bu süre içerisinde size çok sık görüştüğüm emlakçıların giyim tercihleri hakkında bir yazı yazmayı düşündüm ama babalar günü hediye önerilerine dönecek diye korktuğumdan vazgeçtim. Nasıl standart, nasıl tek düze anlatamam. Elbette müşterileri italyan kesim takım elbiseler, renkli çoraplarla karşılasınlar demiyorum ama bir karış kalınlığında kravatlardan da artık vazgeçsinler.

    Bir de bu süreç içerisinde sevgili emlakçı dostlarım için ücretsiz iki proje geliştirmeye karar verdim. Bunlardan ilki ve en acili temel fotoğrafçılık dersleri. Eğer Hürriyet Emlak sayfasına girip verilen ilanlara bakarsınız ne demek istediğimi anlarsınız. Yaklaşık 2 haftadır çektikleri fotoğrafların ne olduğunu anlamak için beyin egzersizi yapmaktan ya da çektikleri açıyı normal görebilmek için boynumu çeşitli açılarda sağa sola eğmekten imanım gevredi.

     İkinci projem ise bir göz hastanesi ile anlaşıp kendilerine genel bir göz muayenesi yaptırmak. Neredeyse bir evcil hayvan taşıma kutusunu 80metrekare olarak gören, rutubetten kendinden geçmiş duvarları hafif bir döküntü olarak algılayan ve üzerinde çeşitli maddelerle lekeler oluşturularak süreç sanatı gerçekleştirilmiş dünya pisi duvarların temiz olduğunu savunan değerli dostlarımın gözlerinde bir problem olduğundan artık eminim ve hepimiz için bu projelerin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

      Bu iki projeden ilkinin ne kadar gerekli olduğunu anlamanız için Hürriyet Emlak sayfasından aldığım bu bazı görselleri sizinle buradan paylaşmak istiyorum. İkincisinin gerekliliğini anlayabilmeniz içinse birebir kendileri ile bir ev gezisine çıkmanızı tavsiye ediyorum. Deneyin pişman olmayacaksınız.

      Not: Elbette bu yazdıklarım bütün emlakçı dostlarımı bağlamamaktadır. Hemen kızıp, alınıp taşa tutmayın beni.


2 yorum:

  1. Ev arayan herkesin karşılaştığı bir durum. Harika tespit.

    YanıtlaSil
  2. Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Teşekkürler :)

    YanıtlaSil