.

.

17 Kas 2013

Moda ve Fotoğraf Tam 44 Yıl Sonra İran'da Buluştu


    İran'daki tutucu rejim hepinizin malumu. 70'li yıllardan sonra tam anlamıyla kabuk değiştiren ülkede özellikle kadına ve kadının rolüne yönelik bakış açısı tamamen değişmiş durumda. Artık diz üstü etekleri ile İran sokaklarında resmedilen kadın görüntüleri tarihin tozlu sayfalarında kalmış durumda. Elbette bu durum sadece günlük yaşam ile sınırlı değil. Moda ve sanatın rolü de tamamen yeni bir boyuta girmiş durumda.

      Amerika'nın ünlü dergilerinden FSHN'nin yeni sayısı için İran'da gerçekleştirdiği moda çekimleri iki açıdan büyük önem taşıyor. Bunlardan ilki izinsiz gerçekleştirilmiş olsa da tam 44 yıl sonra uluslararası bir dergi için İran'da gerçekleştirilen ilk moda çekimi. İkincisi ise 1969 yılında Vogue dergisindeki modeller ile karşılaştırıldığında ise bir ülkenin resimli değişim hikayesi.

      Objektifin arkasında İranlı Kanada vatandaşı Afra Pourdad, karşısında model Shabnam Molavi var. Çekimlerde kullanılan giysiler ise Zarir Design imzası taşıyor. Çekimlerin tamamına ve FSHN Magazine'nin yeni sayısına ulaşmak istiyorsanız BURAYI TIKLAYARAK yolculuğa başlayabilirsiniz.VOGUE İRAN 1969
VOGUE İRAN 1969

0 yorum:

Yorum Gönder