.

.

14 Ara 2013

Eski Sevgili İşe Yarar mı?


     Belki konunun başlığından dolayı merak edip bu yazıyı bir ümitle okumaya niyetlenenler olabilir diye en başından belirteyim blogun konseptini değiştirmedim. Birazdan eski sevgilinin nasıl işe yaradığını yine tasarım çerçevesinde göreceksiniz. Farklı yaklaşımlar bekleyenlerden şimdiden özür dilerim. Ama yine de ilişkilere dair birşeyler bekleyenlere şunları söyleyebilirim. Duygularınızı ya da yatağınızı paylaştığınız birisinin aklında her zaman için güzelliklerle kalmaya çalışın. Çalışın ki ileride sizi, sizin bıraktıklarınızı, hissettirdiklerinizi objeye çevirdiğinde ortaya sizi insan içine çıkmakta zorlayacak oluşumlar nesneler çıkmasın. Farzı misal eğer eski sevgiliniz/partneriniz sizi anlatan bir tablo yaparsa ortaya tuvalin üstüne çizilmiş kocaman boktan oluşan bir eser çıkmasın.

   Gerekli açıklamayı yaptıktan sonra konuya gelelim. Şili doğumlu New York'lu tasarımcı Sebastian Errazuriz daha önceden cinsel ve duygusal birliktelik yaşadığı 12 kadının üzerinde bıraktığı etkiden yola çıkarak her biri için 12 adet ayakkabı tasarlamış ve o kişinin bu ayakkabıya ilham olan özelliklerini de kaleme almış. Yer yer partnerlerinin babalarından bahsetmiş, yer yer aralarındaki konuşmaları kaleme almış ama her ayakkabıyı o kişi ile özdeşleştirmiş ve ortaya hislerle, geçmişle özdeşleşmiş bir koleksiyon çıkmış.

    Şimdi sana bir soru sormak istiyorum sevgili okur. Eğer eski sevgilinden/partnerinden esinlenerek bir şey çizmeni istesem, sen ne çizerdin? Yorum kısmında benimle paylaşır mısın?


Not: Bu haberi benimle başka bir kıtadan heyecan içinde paylaşan sevgili Hande'ye kocaman teşekkürler0 yorum:

Yorum Gönder