.

.

23 Ara 2013

Geçiş Dönemi Güzelliği; Jason Wu Resort 2014


   Modayı takip ederken başınız mı dönüyor? Bir sezonu tam olarak içinize sindiremeden yeni sezonun cezbediciliği ile karşı karşıya mı kalıyorsunuz? O zaman siz de bendensiniz...

    Özellikle son yıllarda koşar adım ilerleyen modayı yakalamak hepimiz için zor bir uğraş. İşin içinde olan birisi olarak benim de gözümden kaçan güzellikler olabiliyor. İşte onlardan bir tanesi Jason Wu Resort 2014 koleksiyonu. Her ne kadar çizgisini çok beğendiğim tasarımcılardan olsa da bu koleksiyon ile biraz gecikmeli olarak buluşmanın burukluğu var üstümde. Özellikle transparan kumaşlar üzerindeki yer yer flok yer yer aplike yaprak desenlerinin olduğu kıyafetler bana göre tam anlamıyla kusursuz ve bir çok kadının hayalini süsleyecek nitelikte.

     Koleksiyon üzerine yorumları daha fazla yoğunlaştırmadan belki bu yazıyı okuyanlar arasında bilmeyenler olabilir diye "Resort" koleksiyonun ne anlama geldiğinden bahsetmek istiyorum. Sezon koleksiyonları arasında geçişi temsil eden resortlar hem bir sonraki sezonun sinyallerini modaseverlere ulaştırırken hem de lahana gibi kat kat giyinmeden mevsim geçişlerini rahat ve şık bir şekilde atlatmanıza olanak sağlıyor. Giyeceğiniz bir mevsimlik palto ile şort sezonunu erkenden açmanızı gayet olanaklı kılıyor. Yani anlayacağınız tek kombin ile iki ayrı mevsimi yaşayabiliyorsunuz.

     Gelelim Jason Wu Resort 2014 koleksiyonuna. Koleksiyonda öne çıkanlar öncelikle birbirinden şık kalem etekler ve aynı formlarda elbiseler. Aynı şekilde tropik olarak adlandırabileceğimiz desenler de öne çıkan güzelliklerden. Bej, siyah, acı yeşil, gri ve denim mavisinin ağırlıklı olarak kullanıldığını gördüğümüz koleksiyonda, baskılardaki geometrik sivrilikleri tamamlayan bantlı ayakkabılar ve rüya gibi çeşitli boylardaki çantalar da en az giysiler kadar arzu nesnesi olamaya oynuyorlar. 

     Bu kadar detaylı anlattıktan sonra artık olay koleksiyonun tanıtıldığı 38 görselin içerisinde kaybolmaya kalıyor. Keyifli dakikalar...

0 yorum:

Yorum Gönder