.

.

25 Ara 2013

Hayatınızda İstemediğiniz Kişileri Kendinizden Soğutmanız İçin Yeni Yıl Hediye Seçenekleri


      Bütün sitelerde, dergilerde, bloglarda, reklamlarda yani aklınıza gelebilecek her yerde yeni yıl hediyenizi seçtiniz mi? soruları dolaşıyor. Her birinde birbirinden güzel, birbirinden değerli hediye önerileri mevcut. Eğer sevdiğiniz kişilere yeni yılda ne hediye alacağınıza daha karar vermediyseniz başka yerlerde bir çok seçenek bulabilirsiniz.

   Benim bu yazıda size sunacağım hizmet yeni yılda sevmediğiniz kişileri hayatınızdan çıkarmaya yarayacak hediye önerileri. Mesela komşunuz sevimsiz evladıyla birlikte size geliyor ve bundan hoşlanmıyor musunuz? Ya da mevcut sevgilinizden ayrılmak istiyorsunuz da kendisi fukara sümüğü gibi yapışık olduğu için başaramıyor musunuz? O zaman bu hediyeleri büyük bir sevimlilikle kendilerine verin ve olayı akışına bırakın. Görün bakın nasıl tek tek hayatınızdan çıkıyorlar. Gelelim sizin için bulduğum önerilere...


      Bu kaplandan bozma dünya çirkini koltuğu mesela iş yerinde sevmediğiniz birisine ofis hediyesi olarak verin ve baktıkça beni hatırla diyin. Eğer gerçekten dünyanın en zevksiz insanı değil ise yaklaşık 1 hafta içerisinde bu gereksizliği odasından çıkaracaktır böylelikle size de kendisine gücenip küsmek için bahane çıkacaktır. Diyelim ki o sizin sinirlerinizi zorlayacak zevksizlik veya kibarlığı ile odasında bu nesneyi tutmaya devam etti, zaten bir müddet sonra dünyanın en çirkin ve rahatsız edeceği koltuğuna gün içerisinde en az 6 saat bakarak psikolojisi bozulacak ve en kısa sürede kendisini bir rehabilitasyon merkezine kapattıracak bütün saçmalıkları gerçekleştirecektir.


     Diyelim ki biraz önce bahsettiğim iş arkadaşınızın o kadar büyük bir ofisi yok, ya da sizin o koltuğu alacak ve nakliye masraflarını karşılayacak paranız yok. O zaman size bu kupayı önermek istiyorum. Başlı başına bir alt mesaj içeren bu mide bulandırıcı kupayı verirken takınacağınız sevimli hava ile mevcut mesajın üstünü ince bir süngerle kapatıp iyi niyetinize inandırabilirsiniz karşınızdakini. " Çok eğlenceli değil mi? ya da "Ahahah harika ya çok değişik. Hadi gel yeni kupanla sana bir çay ikram edeyim" gibi cümleler ile sevimsiz iş arkadaşınızın bu saçmalık ile bir an evvel buluşmasını sağlayabilirsiniz. O neye uğradığını şaşırıp çevresindekilerin tiksinir bakışları arasında çayını yudumlarken bir taraftan da sizinle ilişkisini nasıl keseceğini düşünmeye başlayacaktır.


      Bu hediye sevgilisinden ayrılmak isteyip bir türlü söyleyemeyen kadınlar için geliyor. Erkek arkadaşınızdan ayrılmak istiyor ama bir türlü başaramıyor musunuz? İşte bu yeni yıl hediyesi tam size göre. Yapmanız gereken hemen bu meme görünümlü atkılardan 2 tane alıp birini tahammül edemediğiniz erkek arkadaşınıza veriyorsunuz diğerini ise siz takıyorsunuz. Sonrasında da en gevrek konuşma şeklinizle "yaaa aşkıııım bak şimdi birini ben takıyorum diğerini de sen tak efsanevi uyumlu bir çift olalııııım" diyerek kendisini bunu takmaya ikna ediyorsunuz. Eğer sümsüğün önde gideni değilse büyük ihtimal takmayacaktır. Hemen carlayıp timsah göz yaşları ile "Sen beni sevmiyooosunnn" diyerek yanından koşarak ayrılın. Sonrasında da telefonlarına bir daha cevap vermeyin. Diyelim ki taktı o zaman daha da kabaran ayrılma isteğinizle birlikte kendisiyle arkadaşlarının bol olduğu kalabalık yerlere gidin. Mümkünse evinin olduğu sokaktaki bakkala boynunda bu meme görünümlü atkılar varken girmesini sağlayın. Unutmayın ki mahalle bakkalları unutmazlar ve her şeyi çevrelerindekilere yumurtlarlar. Sümsük sevgiliniz ilk olarak bakkalın daha sonrasında ise bakkalın durumdan haberdar ettiği mahallelinin bakışlarına dayanamayıp olabildiğince uzak bir yere taşınacaktır. Siz de hemen bu noktada görüşemiyoruz, uzağız, böyle ilişkiyi yürütemiyoruz diye ayrılıp özgürlüğünüzün tadını çıkarmaya başlayın. Zaten o da bir müddet bu memeler ile hayatına bir yön vermeye çalışacaktır kendi halinde.

     Aslında bu yazıyı yazmama neden olan şey gördüğünüz "You Can Shave The Baby" bebekleri oldu. İlk gördüğüm anda kanımı donduran, kıllanmaya yeni boyut kazandıran bu bebekleri geçtiğimiz günlerde facebook üzerinden paylaşmış ve listemdekilerin değişik şaşkınlık boyutları ile karşılaşmıştım. Bana göre sevmediğiniz kişileri çevrenizden ayıklamanız için harika bir yeni yıl hediyesi. Ama en çok hangi grup sevilmeyenlerde işe yarar derseniz cevabı basit; bütün çirkinliğine rağmen nasıl koca bulduğuna yetmiyormuş gibi bir de anne olduğuna inanamadığınız kız arkadaşınızın çocuğuna mükemmel bir yılbaşı hediyesi olacaktır. Hemen güzel bir paket yaptırın ve balayındaki Paris fotoğraflarını gördükten sonra daha da gıcık olduğunuz doğum yaptıktan sonra ise bir kaşık suda boğmak istediğiniz arkadaşınızın kapısını çalın. Bunca zamandır içinizdeki kıskançlık ortaya çıkmasın diye ilişkinizi kesemediğiniz arkadaşınıza " Artık senin pabucun dama atıldı. Bundan sonra bütün yeni yıl hediyelerim bitanecik fıstık yiğenimeeee" diyerek paketi kendisine uzatıp bu hediyeyi gördüğündeki surat ifadesini keyifle izlemeye başlayın ne de olsa bu onu son görüşünüz olacaktır.


     Bu hediye ise ev arkadaşından kurtulmaya çalışan erkek öğrencilere geliyor. Artık bu ev arkadaşlığının sona ermesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Fakat ona bunu söyleyemiyor ya da "Eşyaları nasıl paylaşırız lan? Zaten bu ay ki kirayı da yeni verdi nasıl git derim?" gibi kafanızda oluşan soru işaretlerinden dolayı bu yaşam paydaşlığına bir son veremiyor musunuz? Hemen kendisine bu havludan bir tane alın ve her banyodan çıkışında kendisine yiyecekmiş gibi bakın. Sonuca kısa sürede ulaşacaksınız. 


      Bu yeni yıl hediyesi ise kız arkadaşından ayrılamayan erkeklere geliyor. Hediye ikide bahsettiğim ayrılmak isteyen kadınların hislerini mi yaşıyorsunuz? Merak etmeyin hemen bu takma dudaklardan bir tane söyleyip "Bence dolgun dudak sana daha çok yakışır hayatım" diyerek kendisine armağan edin. Olay ya "Yaaa Tarcan sen benim dudaklarımı beğenmiyor musuuuuuunnnn?" sitemlerine gelecek ve siz fırsattan istifade bir kavga ortamı yaratıp bu ilişkiden kurtulacaksınız ya da sevgiliniz bu dudakları tüm çirkinliğine rağmen takacak ve kadınlara has o çok konuşma ritüelini yerine getirirken çene kaymasından 1 aylık bir tedavi sürecine başlayacaktır. Bu süreçte inat edip hala yanınıza gelmeye devam edebilir ama iyileşmesi için konuşamaz duruma düşer kendisi. Siz de hemen B planını devreye sokarak "Artık konuşamıyoruz sanırım bazı şeyleri tükettik" diyerek en kısa sürede ortamdan uzaklaşabilirsiniz.

      Ben bu kadar uzun bir yazı kaleme alarak size sevmediğiniz kişilere özel yeni yıl hediyeleri postu yazmış gibi görünsem de aslında yapmak istediğim tamamen bu saçma ürünlere bir varoluş nedeni sağlamaktı. Yoksa kim ne diye bu saçmalıkları tasarlamakla zaman kaybeder? Siz bu hediyelere! almak için para, bulmak için zaman harcayacağınıza hayatınızda yük olan veya olmasını istemediğiniz kişilere 2014'e girerken doğrudan yol verin. Emin olun çok daha mutlu olacak ve kendinizi daha hafif hissedeceksiniz. Mutlu yıllar....

0 yorum:

Yorum Gönder