.

.

7 Ara 2013

Mutlu Eden Tasarımların Adresi; Atölye MAT


      Zekasına ve doğal yeteneklerine gerçekten hayran olduğum insanlar vardır benim. Söylediği bir söz ya da tek bir kalem darbesiyle bende bıraktığı etki ile beni benden alırlar. İşte bu yazının konusu öyle bir hatun kişisiyle alakalı. Bu yazıda karşılaşacağınız dil daha önce kullandıklarımdan biraz daha farklı olacak çünkü başrol oyuncusu gerçekten şahsına özel. Bu nedenledir ki birazdan okuyacağınız röportaj (belki de değildir) alışıla gelmişlerin biraz daha dışında. Az laf, çok iş, bol samimiyet, az kasılma, uzak gibi görünen ama bana göre gerçekleşmesi fazlasıyla muhtemel hayaller var bu yazıda. 

      Atölye MAT tamamen kendiliğinden oluşmuş bir proje. Benim de gelişimine adım adım tanık olduğum ve su akar yolunu bulur dedirten cinsten bir oluşum. Gerçek ismi lazım değil (aslında ben bile tam olarak bilmiyor olabilirim) sevgili Liv Anita'nın kendi kendine evini, kendini güzelleştirmek için yaptığı ürünleri facebook üzerinden paylaşmasıyla başlayan ve ardından bu çalışmaları beğenenlerin sipariş vermesiyle devam eden bir süreç. Eğer insan yaptığı şeyden zevk alıyor ve bunu güzel yapıyorsa değerini bir şekilde bulur dedirten cinsten. 

      Lafı fazla uzatmadan işin mutfağından iki dakikalığına çıkartıp söyleştiğim Liv Anita'nın Atölye MAT ve hayalleri hakkında neler dediğine bakalım... 

Hadi biraz kendinden bahset bize.

      Ben nam-ı diğer Liv Anita :) Kendimi bildim bileli yazıyorum, çiziyorum, kesiyorum 
bir şeyler üretiyorum ve mutlu oluyorum.


Atölye MAT'ın hikayesini anlatır mısın biraz?
      Atölye MAT'ı en yakın arkadaşım Ekin'le birlikte kurduk 2012 yılında. O zamanlar sadece fimodan anahtarlıklar takılar yapıp satıyorduk. Daha sonra Ekin İstanbul'dan taşındığı için Atölye MAT'a ara verdik. Derken Suat'la beraber ev için bir şeyler yapmaya, kendimize avizeler, ayraçlar dizayn eğlenmeye başladık geçen ay. Bunları facebook, instagram gibi sosyal mecralardan paylaşmamız sonucunda çok beğeni alınca, ürünlerimizden başka evler ve kişilerde de olsun istedik ve Atölye Mat'ı tekrar canlandırdık.


Peki gelecekte Atölye MAT'ı ve kendini nerede görmek istiyorsun?
Benim en büyük hayalim Kadıköy'de bir dükkan-atölye açmak. Bütün gün içinde oturup yeni şeyler yapmak, o sırada eğer biri gelip, bakıp bir şey beğenirse satmak, bir şekilde hayatımı böyle sürdürüp mutlu olabilmek.

Atölye MAT ile nasıl buluşabiliriz?
Şu an sadece internet üzerinden hizmet veriyoruz. Facebook, instagram gibi kanallardan mesaj atıp sipariş verebiliyor isteyenler.

Diyelim ki benim aklımda bir fikir var ama hayata geçiremiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Malzeme uygun olduktan sonra her türlü yeni fikre açığız. İsteyenlere kişiye özel tasarımlar yapıyoruz. Avizeler, ayraçlar vs. Anlayacağın yeni fikirlere her zaman açığız.
Yeni bir ürün yelpazesi bekliyor mu bizi Atölye MAT'da?
Şu an emekliyoruz bildiğin ama çok farklı ürünlere geçiş yapacağız. Duvar aydınlatmaları, çerçeveler, dekorasyon ürünleri. Böylelikle belki köşeye bir miktar para ata ata bir gün MAT adını tabelaya yazdırıp Kadıköy'de hayalimizi gerçekleştirme imkanı bulacağız.

Böyle işte dedim ya kısacık bir  sohbet aslında aramızda geçen. Hatun kişi yoğun çalışıyor ben de aynı şekilde ama daha fazla bu güzelliklere kayıtsız kalamayacaktım ve blogda bir an evvel olsunlar istedim. Siz de daha fazlasını görmek ya da aklınızdakini hayata geçirmek için yardım almak istiyorsanız Atölye MAT'ın Facebook sayfasına bir göz atın derim. 
 Atölye MAT Facebook Sayfasına gitmek için buraya TIK TIK TIK

Ayrıca Anita'nın mükemmel edebi dili ile şekil verdiği bloguna gitmek için buraya TIK TIK TIK

0 yorum:

Yorum Gönder