.

.

10 Ara 2013

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali'ne Davetlisiniz


      2008 yılından bu yana Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, gerçek hikâyelerle ilham vermek, dünyada sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet etmek; onları kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor.

     Festivali gerçekleştiren Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi, çeşitliliğe değer veren açık ve esnek bir yapı dahilinde yaşamı sürdürülebilir kılmak niyetiyle bir araya gelmiş bireylerin “kelebek etkisi yaratacak” projeleri kolektif olarak hayata geçirme amacıyla doğdu. Tamamen sivil bir oluşum olan Kolektif, film festivali gibi "sürdürülebilir yaşam" konusuyla ilgili farkındalık arttırıcı çalışmaları, Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi'nin vizyonunu paylaşan bireyler ve organizasyonların desteği ve katılımıyla sürdürüyor.

     Bu sene de yine büyük ve duyarlılık dolu bir film festivali bizi bekliyor. 20-22 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Cadde Bostan Kültür Merkezi ve Ankara Çağdaş Sanatlar merkezinde birbirinden ilginç filmler, belgeseller ve alanında öncü konuşmacılar ile gerçekleştirilecek bu güzel etkinlikte sürdürülebilirlik hakkında daha geniş çaplı bilgi sahibi olmak, vizyon geliştirmek, duyarlılığımızı arttırmak adına katılmanın gerekli olduğunu düşünüyorum. 

      Ekte afiş ve programını paylaştığım Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği ve 350Ankara'nın işbiliğiyle gerçekleştirilecek Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali'nde görüşebilmek ümidiyle.


     Not: Zaman zaman tarafıma rektörlük ya da dekanlıktan gelen davet yazılarına benzedi bu yazı ama hoş görün siz. Olabildiğince de paylaşın çevrenizle mümkünse. Sevgiler...
0 yorum:

Yorum Gönder