.

.

18 Ara 2013

Tekstil Tasarımının Yeni Prensi; Martijn van Strien


      Bugün varlığından yeni haberdar olduğum bir tasarımcı ile tanıştırmak istiyorum sizi. Ben yaptığı işleri gördüğüm zaman gerçekten inanılmaz heyecanlandım. 2012 yılında mezun olmasına rağmen vizyonu o kadar geniş ve o kadar yenilikçi ki. Kendisini anlattığı yazısında tasarım sözlüğümde yer almayan tek kelime "korku" diyebilecek kadar da cesur.

    Martijn van Strien tasarım yapabilme yeteneğinin yanı sıra moda ve bilimsel teknikleri de bir arada kullanabilme özelliğine sahip bir sanatçı. Design Academy Eindhoven'dan iki proje ile birlikte mezun olan tasarımcı, katıldığı yarışmalarda ikisiyle de ödüller alarak başarısını perçinlemiş. Bu meziyetlerinin yanı sıra grafik alanında da kendisini geliştiren van Strein aynı zaman da yarattığı hikayelere de fotoğraf, resim ve videolarla hayat veriyor. Anlayacağınız başlı başına bir tasarımcı.

      Dokumalarda gerçekleştirdiği usta ve yenilikçi dokunuşlar, mimari esintileri giysilere empoze edişi, yüzey oluşturmada kullandığı değişik teknikler ve anlattığı birbirinden değişik hikayeler ile önümüzdeki günlerde adını sıkça duyacağımıza inandığım tasarımın yeni prensini bilmeyenleriniz ile buluşturmaktan gerçekten keyif duyuyorum. Eğer aranızda bilenler varsa da neden benimle daha önce tanıştırmadınız diye sitemlerimi sunuyorum. Yaratıcılıkla kalın... 0 yorum:

Yorum Gönder