.

.

13 Oca 2014

Balenciaga Spring/Summer 2014 Camping


    Sektörünün önde gelen modaevlerinden Balenciaga Alexander Wang transferi ile geçtiğimiz aylarda adından sıkça söz ettirmişti. Ben de bunun üstüne bu birlikteliğin ilk meyvesi olan 2013 Sonbahar/Kış koleksiyonu hakkında detaylı bir inceleme yazısı yazmış ve bu ortaklığın sonraki meyvelerini merakla beklediğimi belirtmiştim (Okumak için TIK TIK TIK) Ben o yazıyı kaleme aldıktan sonra ikinci ana meyvenin parçaları podyumda görücüye çıkmış fakat blogda sizinle yorumlarımı paylaşamamıştım. Hem bu eksikliği gidermek hem de Balenciaga'nın 2014 İlkbahar/yaz koleksiyonunun tanıtım kampanyasın demoları ile buluşturmak istiyorum sizi bu yazıda.

     Önceki yazıda Alexander Wang önderliğinde Balenciaga'nın sonbahar/kış koleksiyonunda yer alan aksesuarlara bayıldığımı belirtmiş. Ayakkabılar ve takılardaki ince, estetik ve etkileyici olgular son hız ilkbahar/yaz koleksiyonunda da devam ediyor. Ayakkabılardaki insanın gözünü yormayan dozunda asimetriklik ve takılardaki gösterişsiz metallerle yakalanan elit hava insanı istemsizce kendisine çekiyor. Kıyafetlerde ise Alexander Wang etkisi bu sefer markanın ruhu ile tam anlamıyla özdeşleşmiş görünüyor ve daha önceden bahsettiğim matematiğe aykırı 1+1=1 sonucu, bu sefer yerini 1+1=2'ye bırakıyor.

     Biraz da kampanyadan bahsedelim. Kameranın karşısında belki de son dönemlerde Isabel Marant, Salvatore Ferragamo ve Celine gibi devlerin projelerinde yer alarak altın çağını yaşayan güzel Daria Werbowy yer alıyor. Kameranın arka tarafında ise ünlü fotoğraf sanatçısı Steven Klein yine harikalar yaratmakta sınır tanımamış. Sofistike bir doğallık rüzgarı esen çekimlerde saç tasarımı Paul Hanlon makyaj tasarımı ise Daniel Kendal imzası taşıyor. Kampanyaya ait daha fazla görselin en kısa sürede bizimle buluşmasını büyük bir arzu ile beklemeye başladığım şu dakikalarda sizi şimdilik elimizde mevcut olanlarla başbaşa bırakmak istiyorum. Sevgiler...0 yorum:

Yorum Gönder