.

.

13 Oca 2014

FLOWER BOYS in PARADISE


      Bazı markalar ile duygusal bir bağ kurduğum gerçeğini sizden saklayacak değilim. Ne yaparsa yapsın neredeyse bütün ürünlerini aşk derecesinde beğendiğim tasarımcı ve markalar var. Bunlardan bir tanesi de daha önce sizinle paylaştığım MCM (Mode Creation Munich). Tasarım anlamında sürekli yeniliklerin peşinden koşan marka 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile de bu geleneğini devam ettiriyor. Hem de bu sefer sadece modelleri ile değil tanıtım kampanyası ile de oldukça iddialı. Çünkü kameranın karşısında dünyanın en tanınmış androjen modeli Andrej Pejic var. Dünyanın en tanınmış tasarımcılarının defilelerinde hem erkek hem de kadın koleksiyonları için podyuma çıkan Sırbistan-Avustralya ortak yapımı bu yetenek bu sefer MCM'in Flower Boys in Paradise koleksiyonu için kamera karşısında.

    Pastoral ütopyaların cinsiyetsiz yaklaşımına tekno-fütüristik bir yorum katarak oluşturulan bu yeni koleksiyonda grafiksel desenlerin cezbediciliği başrolde. Serideki her bir ürün ile göz teması kuranları farklı bir boyuta taşımaya ve cinsiyet kavramının yarattığı gerilimleri ortadan kaldırmaya kararlı olan MCM'in elbetteki bu amacı için Andrej dışında birisiyle çalışması düşünülemezdi. 

     Nihayetinde hem tematik hem de tasarımsal boyutta ortaya yine çok başarılı bir sonuç çıkmış ve bu sonuç etkileyici bir reklam kampanyası ile taçlandırılmış. Daha ne söyleyebilirim ki? Tarafımdan çok seviliyorsun Mode Creatin Munich...


2 yorum:

  1. mcm gerçekten muhteşem bir marka! craig & karl işbirliği de harikaydı, yine efsanevi bir iş çıkartmışlar ortaya.. genel olarak sırt çantalarının da delisiyim - bir gün kavuşsak ya birbirimize diye iç geçiriyorum sitelerinde gezerken :)

    YanıtlaSil
  2. Umarım ben de dahil daha kavuşamamış olanların hasreti çok uzun sürmez... Evrene gönderdim mesajı :)

    YanıtlaSil