.

.

26 Oca 2014

LIFE IS A BEAUTIFUL SPORT


     Dünyaca ünlü markaların birbiri ardına ilkbahar/yaz 2014 koleksiyonlarının tanıtımına devam ediyor olması blogda sık sık bu çerçevede yazılar paylaşmamı sağlıyor. Açıkçası bu durumdan pek de memnuniyetsiz olduğumu söyleyemem. Koleksiyonun ruhunu hedef kitle ile en kısa yoldan en doğru şekilde paylaşmanın anahtarı olan kampanya çekimlerinde bütün markalar ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorundalar. Hem görsel olarak verilmek istenen kusursuzluğu yansıtacak hem de bütün sezon dergileri, billboardları, markanın mağazalarını süsleyecek olan  bu çekimlerde en iyisini yapmak dışında bir alternatif bulunmuyor. Sonucunda da üstüne yorumlar yapılacak güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.

     Lacoste'da bu doğrultuda hazırladığı reklam kampanyası görsellerini geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı. Arka planda New York dokusu ön planda ise yükseklerde gezen modeller. Şehrin bütün keşmekeşi içerisinde hayattan sportif zevk alanların anlatıldığı çekimlerde vurgulanmak istenen en önemli tema güven duygusundan uzaklaşmadan yaşanılan özgürlük hissi. Zaten Lacoste'un marka kişiliğinde de her zaman için var olan bu his bu çekimlerde açık açık dile getirilmiş. Rahatlık, zarafet ve performansın yanı sıra markayı tercih edenlerin üstünlük elde edeceği alt mesajlarına sahip olan çekimlerde model tercihleri Kati Nescher ve Roch Barbot'dan yana kullanılırken, objektifin arkasında Jacob Sutton yer almış.

     Benim gibi yüksekten pek haz etmeyenlerde ilk bakışta bir ürkme hissi yaratan çekimlerden şimdilik görücüye çıkanlara gelin birlikte bakalım. Bu arada koleksiyonun Mart ayı itibariyle dünya çapındaki bütün Lacoste mağazalarında satışa sunulacağını da belirtmek isterim.
0 yorum:

Yorum Gönder