.

.

12 Şub 2014

4 MEVSİM, 12 AY, 365 GÜN    12 Şubat 2013’de “İlk Yazının Günahı Olmazmış” diyerek başladığım blog hayatımda gün itibariyle 1 seneyi devirmiş olmanın mutluluğunu yaşayarak yazıyorum bu satırları. Neredeyse 30.0000 ziyaretçi sayısına ulaştığım bu süreç içerisinde 184 yazı kaleme almışım. Nasıl oldu, ne ara bu kadar yazı için parmaklarım klavyeye gitti hiç farkında değilim. Bildiğim tek şey her birini sizinle buluşturmak için gerçekten geniş bir araştırma yaptığım ve haberin üstüne birşeyler katarak sizinle paylaşmak istediğim için çok fazla şey öğrendiğim. Hiçbir yazımda alt alta görselleri sıralayıp sizinle buluşturmadım. Elimden geldiğince her yazımdaki konunun arka planını da araştırıp hem size hem de kendime katkı sağlamaya çalıştım. Ben bu süreç içerisinde kendimi çok geliştirdim, çok şey öğrendim. Umarım sizin de yeni şeyler öğrenmenize katkıda bulunabilmişimdir. Çünkü blogu ilk açtığım zaman öncelikli hedefim buydu. Çerez niteliğindeki “Bu gün hava çok güzeldi o yüzden çiçekleri kokladım” gibi yazıların yer aldığı blogların dışında bir işe imza atmak istiyordum ve şimdilik bunu başarmış olmanın mutluluğu içerisindeyim.

    SRDREGEMEN.BLOGSPOT.COM adresi ile başladığım bu yolculukta geçen bu kısa süreç içerisinde “Yılın En İyi İkinci Moda Blogu” ödülünü kazandım. Mutluluğumu size sonsuz kere teşekkür ederek yaşadım. İki güzel insan ile moda üzerine röportajlar  gerçekleştirdim. Blogum vasıtasıyla Mosmoda ekibi ile bir araya geldim ve 4 ay boyunca her Perşembe sizinle farklı bir kanaldan ulaşmanın hazzını yaşadım. Daha sonra WoMen Dergisi’nde yine bu vesile ile konuk yazar olarak yer aldım ve devamında derginin inanılmaz güzel insanları arasına katılıp moda yazarları arasına girdim. Şu anda bana değer ve bilgi katan bu derginin moda editörü olarak göreve devam ediyorum. Anlayacağın sevgili okur şu anda bu yazıyı okuduğun blogum sayesinde çok içime sinen işlere imza attım ve atmaya devam ediyorum.

Aksaklıklar yok mu? Elbette var. Mesela teknoloji özürlü bir iinsan olarak sitenin kodlarını çözemiyorum. Analiz sayfalarına girdiğim zaman bir sürü “Hata” mesajı ile karşılaşıyorum. Neden olduğunu hala çözebilmiş değilim. Elimden geldiği kadar düzrltmeye çalışıyorum ama yine de tamamen çözemiyorum. O hata veren kodları değiştirmekten korkuyorum. Asılana bakarsanız bana göre bir sorun da yok. Tıkladığın zaman o sayfa açılıyor mu? Evet açılıyor o zaman bu kadar kasmanın ne anlamı var diye düşünmmeden edemiyorum. Sonrasında alan adımı değiştirip SERDAREGEMEN.COM yaptığım için bu güne kadar elde ettiğim bütün page rank, backlink gibi önemli kriterleri kaybettiğim için biraz üzülüyorum ve onları geri getirmenin yolu varsa bilmediğim için kendime kızıyorum. Sen cevabını biliyor musun sevgili okur?

Bunun yanı sıra analiz sayfalarını incelerken bir taraftan da çok gülüyorum. Keşke 1 yıl içerisindeki bütün arama motorlarında yazılan kelimeler sonucunda bloga ulaşan kişilerin istatistiklerini kayıt altına alabilmeyi akıl edebilseydim bu güne kadar ama yapmadım. Ama size son 3 ay içerisinde aramalar sonucu bloga ulaşan kişilerin hangi kelimeleri kullandığına dair beni güldüren 5 örneği sizinle baylaşmak istiyorum.

Bakkalı Memeyle Karşılamak

İstemediğin Kişiden Kurtulma Duasi

Şerin Stone porno

Balina Testisi

Çocuk Yaparken Dikkat Ediilmesi Gerekenler


     Bu arada Sibel Can’ın oğlu Engincan Ural’a hiçbir zaman haberi olmayacaksa da buradan bir teşekkür etmek istiyorum. Kendisi hakkında yazdığım yazı sonucunda bloga gelen o kadar çok kişi oldu ki anlatamam. Üzerinden aylar geçmesine rağmen hala siteye Engincan Ugg, Engincan Tayt, Engincan Sakal gibi aramalar sonucunda ziyaretime gelenler var. Anlayacağınız çocuk sosyal medya da olay olmuş durumda. Bu arada siteye ziyaretime gelenler dediğim için şu istatistiği de söylemeden geçemeyeceğim. Siteye gelen ziyaretçilerin %76’sı ilk defa gelenler. Yani blogu tıklayan her 100 kişiden 76’sı benimle ilk defa buluşuyor. Elbette ben de kendilerine ilk defa ulaşıyorum. Bunu bilmek beni gerçekten çok mutlu ediyor.

   Çok uzun yazdım sevgili okur. Aslında daha da uzun yazbilirdim ama parmağımdaki dikiş şimdilik buna izin vermiyor. Biraz ağrım var ama yüzüm gülüyor çünkü birilerinin kilometrelerce ötemden bu özel günü benimle birlikte paylaşıyor olmasını bilmek beni mutlu ediyor. Bu iş için beni gaza getiren, yardım eden, akıl veren ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. İyi ki vardınız, iyi ki varsınız ve iyi ki var olacaksınız. Ve yine söylüyorum “Teşekkürler Büyüyorum Sizinle”...

0 yorum:

Yorum Gönder