.

.

8 Şub 2014

Daha Ne Kadar Şımarabileceksin Kenzo?


     Bu satırları yazarken resmen göz bebeklerimin arkası ağrıyor, retinam içli içli bozlak söylüyor. Beynim uyuşuk ve kendi içimde bir sinir krizi yaşıyorum. Nedeni Kenzo'nun artık ipe sapa gelmez tanıtım yöntemleri. Tamam yüksek dozajda oyuncu bir koleksiyona imza atıyorsunuz evlere şenlik oyun hamuru kıvamında bir ciddiyete sahip tasarımlar ile sezonun yaramaz çocuğu olmak istiyorsun da reklam kampanyanda da bu kadar cıngıl cıngıllığı ne diye tercih ediyorsun?

     Kenzo'nun kreatif direktörleri Humberto Leon ve Carol Lim geçen sezon olduğu gibi bu sezon da dünyanın en absürd ama bir o kadar da sevimli çalışmalarına imza atan Toilet Paper Magazine ile anlaşmış ve 2014 ilkbahar/yaz kampanyasını kendilerine vermişler onlar da kendilerinden bekleneni gerçekleştirip abuk sabuk (kötü anlamda değil) bir işe imza atmışlar. Gelin görün ki bu absürdlük Kenzo'nun evlere şenlik koleksiyonu ile birleşince ortaya abartılı ve katlanılmaz bir sonuç çıkmış. Birazdan göreceğiniz görseller açısından bahsetmiyorum. Bir internet sayfasına imza atmışlar resmen işkence aracı. Arkadan bulutlar geçerken, sayfanın sağından solundan kuşlar uçuyor bunların aralarından da koleksiyonun parçalarının yer aldığı görseller geçiyor. Bakmak için yakala yakalayabilirsen. 

      Bir de ben şehir dışında olduğum ve bulunduğum yerde internet bağlatısı olmadığı için cep telefonumu modem olarak kullanıyorum o görüntülerin takılışını bir türlü açılmayışını ama ekranın hala akıp gitmesini anlatabilmem için kelimeler kifayetsiz kalır yaşamanız lazım. Kamera karşısında alışılagelmişin dışında güzelliği ile Devon Aoki ve masmavi gözlerine eşlik eden koca dudakları ile Paul Boche yer alıyor. Eğer bahsettiğim internet sayfasını o görüntü kalabalığını merak ederseniz BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

    Son olarak gelecek ay ki cep telefonu faturama baktığımda da bu yazıyı aklıma getirip Kenzo ve Toilet Paper Magazine ekibinin kulaklarını çınlatacağımı da buradan bildirmek isterim. Dikili'den sevgiler....
0 yorum:

Yorum Gönder