.

.

1 Şub 2014

Kate Moss, Seri Katil ve McQueen S/S2014


     Bağımlılık yaratan, devamı merakla beklenen, etkileyici ve tedirginlik verici... Alexander McQueen'in ilkbahar/yaz 2014 koleksiyonunun tanıtım kampanyası hakkında söylenebilecek sözleri saymakla bitiremem. Uzun zamandır beni bu kadar içine çeken bir işle karşılaşmamıştım. Çıkış noktasından varış çizgisine kadar her şeyi ile mükemmel. Kısacık sarı saçları ile Kate Moss, Sarah Burton imzalı parçalar ve neredeyse kaleme aldığım bütün güzel işlerde imzası bulunan mükemmel adam Steven Klein bir arada. Anlayacağınız kötü bir sonuca imza atması mümkün olmayan bir yıldızlar topluluğu ile karşı karşıyayız.

     Kampanyanın çıkış noktası öldürdüğü kadınları portatif el kamerası ile kaydeden bir seri katilin hikayesinin anlatıldığı, yönetmen koltuğunda Michael Powell'ın oturduğu 1960 yapımı Peeping Tom filminin açılış sahnesi. Gecenin karanlığında vitrine bakan sarışın güzel bir kadın haberi olmadan ecelini evine çağırır ve soyunmaya başlar. Kemerini çıkartıp eline dolamaya başladığı anda ise acı gerçekle yüzleşir ve çığlıkları yatak odasının duvarlarından yankılanarak izleyiciye ulaşır. Kampanyada da bütün bu ayrıntılar bir bir ele alınıp çekilerek 64 yıl önceki bu sahneye saygı duruşunda bulunulmuş. Fotoğraf çekimlerinde de aynı atmosfere sadık kalınarak reklam filminin tedirgin ve rahatsız eden havası oyuncak bir bebek eşliğinde perçinlenmiş.

     Lafı çok fazla uzatmadan 4 dakika 32 saniye süren reklam filmi ve kampanya fotoğraflarından oluşan bu görsel şölenle sizi buluşturmak istiyorum. Ayrıca düşüncelerinizi de merak ettiğimi eklemek isterim. 0 yorum:

Yorum Gönder