.

.

9 Şub 2014

PRABAL GURUNG DEFİLESİNE TASARIMLAR VE DAVETSİZ MİSAFİR DAMGA VURDU


   Bütün modaseverlerin gözlerini Amerika'ya çevirdiği şu günlerde New York Fashion Week kapsamında birbirinden güzel defileler ve showlar gerçekleştiriliyor. 6 Şubat'da başlayan ve 13 Şubat'a kadar devam edecek olan bu görsel şölen 2104/15 sonbahar-kışının trend raporlarından sonra ki ilk habercisi olma özelliğini taşıyor. Anlayacağınız yine moda herkesten ve her şeyden önde gitmeye devam ediyor.

    Dün moda haftasının merakla beklediğim defilelerinden birisi vardı. Singapur'da doğup Katmandu'da büyüyen, Yeni Delhi'de tasarım hayatına başlayıp New York'da olgunlaştırmaya başlayan çok kültürlü bir tasarımcının defilesi. Kendisi Prabal Gurung. 2009 yılında yayınladığı ilk koleksiyonundan sonra önlenemez bir yükselişe imza atan ve Michelle Obama gibi dünyanın önde gelen kişilerinin gardroplarına girme başarısı gösteren tasarımcının dünya üzerinde bir çok müdavimi bulunuyor. Bu nedenle tasarımcının defilesi organizasyonun uluslararası çapta merakla beklenen dakikaları arasında yer alıyordu. 

   Defile başladı, asimetrik kesimlerin, kışa inat kullanılan sıcak renk tonlarının(ki kırmızı önümüzdeki kışın favori rengi olmaya aday) alışıla gelmişin dışında klasik ceket kesimlerinin, modelleri bir uçtan diğer uca saran ve nereden başlayıp nerede bittikleri anlaşılamayan girift parçalarının büyüleyici etkisi ile devam ederken podyumda koleksiyon ile hiç alakası olmayan bir görüntü ortaya çıktı. Soğuk kış aylarına özel hazırlanan kalın kumaşlar ve üst üstü giyilen parçalar ile oluşturulan koleksiyonun tam tersine üstsüz, g-stringli ve kırmızı çoraplı bir model podyumda salınmaya başladı. Başında tacı, üstünde trençkotu ile podyumda salınan diğer modellere göre biraz daha ciddiyetsiz yürüyen bu modelin ardından podyumda koşmaya başlayan takım elbiseli siyahi iri bir adamın ortaya çıkması ile durum netleşti. Podyumda tacı ile hoplaya zıplaya dolaşan bu model davetsiz bir misafirdi ve uzaklaştırılması çok uzun sürmedi.

    Bu kısa hengame içerisinde gerçek modeller hiç istiflerini bozmadan profesyonelliklerinin getirdiği soğuk kanlılıkla şovu tamamladılar ve defilenin ardından akıllarda bu sevimli davetsiz misafir ve Prabal Gurung imzalı mükemmel koleksiyon kaldı. Bu olay olmasaydı da ben tasarımcının koleksiyonunu sizinle paylaşacaktım ama belki de dünya basınında bu kadar çok yer almayacaktı. Sonuç olarak ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sevgilerimle...

0 yorum:

Yorum Gönder