.

.

24 Mar 2014

Moda Dünyası Lego'ya Konuk Oluyor


   Sanki dünya üzerindeki ilk çocukla birlikte var olmaya başlamış bir güzellik benim için Lego. Hiç bir çocuğun böyle bir güzellikten ayrı büyümüş olmasını düşünemeyecek kadar hayranım Danimarka'nın dünyaya armağan ettiği bu küçük dünyaya. Ne zaman görsem yaklaşık 30 yıl öncesine gidiyor o zamanlar hayal gücümle yarattığım şehirlerin sokaklarında turluyor, evlerin odalarında geziniyorum

     Bugüne kadar yapılan organizasyon ve çalışmalardan da biliyorum ki bu küçük mutluluğu cebinde taşıyıp ilerleyen yaşlarında gün ışığına büyük bir sevinçle çıkartan tek kişi ben değilim. Öyle olsaydı dünyanın en meşhur sanat eserlerinin Lego parçaları ile tekrar canlandırılması asla mümkün olmazdı. Ya da The Beatles üyelerinin sevimli minyatürleri bu kadar büyük ilgi görmezdi. Elbette bunda Lego'nun artık sadece belirli bir yaş grubuna hitap etmekten vazgeçip yeni ufuklara yelken açmak istemesinin de önemli bir payı bulunuyor. 

     İşte Lego'nun bu yeni arayışlarının sonucunda ortaya buram buram stil kokan 4 karakter çıktı. Harper's Bazaar dergisi için gerçekleştirilen çalışmada moda dünyasının önde gelen tasarımcıları Lego'nun minyatür dünyasına konuk oldular ve ortaya birbirinden sevimli kahramanlar çıktı. Marc Jacobs, Alber Elbaz, Karl Lagerfeld ve Donatella Versace'ye Lego yorumuyla bakmaya ne dersiniz?


MARC JACOBS

ALBER ELBAZ

KARL LAGERFELD

DONATELLA VERSACE

0 yorum:

Yorum Gönder