.

.

28 Nis 2014

Woolmark Prize'a Tükiye'den İki Tasarımcı Aday


  Dünyanın en prestijli moda ödüllerinden birisi olarak gösterilen ve her sene moda dünyası tarafından heyecanla beklenilen Woolmark Prize'ın 2014/15 yılı Avrupa bölgesi adayları arasında Türkiye'den iki tasarımcı yer alıyor. Erkek giyimde Serdar Uzuntaş, kadın giyimde ise Nihan Peker bu sene yarışmada yüzümüzü güldürmesini beklediğimiz tasarımcılar.

  Geçmişinde Karl Lagerfel ve Yves Saint Laurent gibi tasarımcıların hayatlarında yeni başlangıçlar yapmasına katkıda bulunan bu uluslararası yarışmanın geçtiğimiz sene jüri koltuğunda Richard Nicoll, Diane von Furstenberg, Victoria Beckham ve Narciso Rodriguez gibi moda dünyasının önemli isimleri yer almıştı.

 8 Temmuz 2014 tarihinde Paris Haute Couture Günleri'nde dağıtılacak bölge ödüllerini kazananlar yeni koleksiyonları için 50.000 Avustralya Doları'nın sahibi olarak heyecanlarını uluslararası finalist olarak yaşamaya devam edecekler. Asya, Avrupa, Avustralya, Ortadoğu ve ABD'de olmak üzere erkek ve kadın giyim alanında toplam 10 tasarımcının yarışacağı finalin sonuçları ise erkek giyim için Londra'da Ocak2015'de kadın giyim için Pekin'de Mart2015'de belli olacak. Uluslararası ödülü kazanan iki tasarımcı koleksiyonları için kumaş tedariği ve pazarlama desteğinin yanı sıra 100.000 Avustralya Doları'nın da sahibi olacak. Yarışmanın ödülleri bununla da sınırlı değil. Aynı zamanda yarışmayı kazanan iki tasarımcının koleksiyonları İngiltere'de Harvey Nichols, Çin'de Joyce, ABD'de Saks 5th Avenue, Fransa'da Collette, İtalya'da 10 Corso Como, Avustralya'da My Theresaonline ve David Jones gibi dünyaca ünlü perakende ortaklarının aracılığı ile sergilenecekler.

 İlk olarak 8 Temmuz'un iki tasarımcımız için de finalin kapısını açmasını ardından da final günlerinin kendilerine 1.lik getirmesini gerçekten çok istiyorum ve evrene enerji yolluyorum... 

    "Lütfen Woolmark Prize 2014/15'i hak ettiklerine inandığım Serdar ve Nihan kazansın"


0 yorum:

Yorum Gönder