.

.

13 Nis 2014

Yazın Arzu Nesnesi: CÉLINE Handbag


     Fransa'nın moda dünyasına armağan ettiği en güzel ve kendine has dili olan markalardan birisidir CELINE benim için. Her sezon kadınlara rahatlıklarından taviz vermeden ultra-şık olabilme olanağını sunan markanın günümüzde en çok öne çıkan ürünleri aksesuarları gibi görünüyor. Bazılarına göre dünyanın en sevimsiz çantalarından birisi olarak adlandırılsa da kulaklı çanta olarak da anılan Luggage Handbagleri uzun zamandır kadınların gözdelerinden. Aynı zamanda da bu çantayı kullanmak günümüzde bir statü göstergesi. 

     Aslında CELINE'nin aksesuar konusunda bu kadar başarılı olması pek tesadüf sayılmaz. 1945 yılında kişiye özel çocuk ayakkabıları tasarımı yaparak yolculuğuna başlayan Celine Vipiana daha sonra ürün segmentine kadın ayakkabı ve aksesuarlarını da ekleyerek yoluna devam etmiş. İlk hazır giyim koleksiyonunu 60'lı yıllarda sunan markanın kökleri anlayacağınız gibi aksesuara dayanmakta. Yani bu konunun uzmanlarından. Bu nedenle bu alanda yakalanan başarı tesadüf değil. 90'lı yıllarda Michael Kors'un markanın kadın hazır giyim biriminin başına getirilmesi ile birlikte de giysi modasında altın çağlarını yakalamaya başlayan marka tasarımcının ayrılmasından sonra da bu iddiasını hala sürdürmekte.

     Neyse markanın kısa tarihçesine daha fazla girmek istemiyorum çünkü yazıya başlama amacım markanın 2014 yaz koleksiyonunda yer alan çamaşır makinesi görünümlü inanılmaz basit ama etkileyici el çantaları. İlhamın nereden nasıl geleceğinin belli olmadığının ve aslında gün içerisinde karşılaştığımız her nesnenin nasıl tasarımın temelini oluşturabileceğinin göstergesi olan bu güzellikler ile önümüzdeki günlerde sık sık karşılaşacağımız bana sorarsanız kesin. 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulan el çantalarını ben çok beğendim. Siz ne dersiniz? Yaz sezonunun arzu nesnelerinden birisi bu çantalar olabilir mi?

0 yorum:

Yorum Gönder