.

.

8 Tem 2014

Bir Basitlik Göstergesi: 'Yumurtalık Dekoltesi'


    Modaya geniş açıdan baktığımız zaman hepimizin bir an önce son bulmasını dilediğimiz ya da son bulmasına şükrettiğimiz şeyler vardır. Listeye başlasak sanırım sayfalar dolusu yazmamamız gerekir. Şimdilik onlara değinmeden en acilinden son bulmasını istediğim bir çirkinlikten bahsedeceğim. 

       Yırtmaç  güzel bacaklı ve fiziği uygun kadınlar için bana göre moda adına yapılan en büyük güzelliklerden bir tanesi. Hem akılda kalıcılık açısından hem de bakanda yarattığı gizemli hava ile hem kadın hem de erkeklerin gözdesi demek yalan olmaz. Ama gelin görün ki birçok alanda kullandığımız b.kunu çıkarmak tabiri sevgili yırtmaçlar için de geçerli. Amaç fildir fildir hava aldırmak mı seksi görünmek mi dikiş ipliğinden kısma çabası mıdır bilinmez özellikle ünlüler dünyasında yumurtalıklara kadar uzanan yırtmaçlar sık sık karşımıza çıkıyor. Yahu kadın hiç mi akıl verenin yok hiç mi sevenin yok ki sana seksi değil ucuz göründüğünü kimse söylemiyor. Bir de fiziği ne kadar iyi olursa olsun giyen kadını da bir o kadar kötü gösteriyor ki akıllara zarar. Ne var o yırtmacı baldırında bitirsen? Bizim gözümüz tamamlamaz mı? 

    Yumurtalık dekolteli elbiseler son günlerde Kendall Jenner ile tekrar gündeme gelince bir içimi dökmek istedim. Olur da belki okuyucularım arasında giymeyi düşünen vardır da vazgeçer bu hatadan diye. Bu arada sözü bağlamak istediğim noktaya da gelmiş bulunuyorum. Ey kadınlar ve erkekler yaz geldi diye bedeninizde sahip olduğunuz uzuvları cesurca sergileyerek insanların gözüne, ağzının içine sokmanıza gerek yok. Biraz gizem hepsinden iyidir. Unutmayın ki seksi görünmekle ucuz görünmek arasında ince bir çizgi var. Aklınızda bulunsun ;)

1 yorum:

  1. Ay agzina saglik ya 👏👏👏 ilk fotodaki kiyafet bi turk tasarimciya aitti unuttum adini next step mideye uzanan yirtmac olacak muhtemelen

    YanıtlaSil