.

.

9 Tem 2014

Lütfen Damarlarınızı Ulaşamayacağınız Bir Yere Kaldırın-1


     Bu yazıyı neden yazıyorum diye sorarsanız açıkçası ben de bilmiyorum. Büyük ihtimalle okuyanların neredeyse yarısı şarkıları görünce burun kıvırıp elitist tutumlar içerisine girecekler. Açıkçası bu yazıda çok da önemsemeyeceğim sevgili köftehorları. İçimden geldi yaptım diyebileceğim bir yazım olsun kendi blogumda :)

     Bir kısmınızın da en azından 10 şarkılık keyifli dakikalar geçireceği düşüncesindeyim. Haftanın ortası sinirler iyice gerilmiş haftasonuna iki gün kala feryatlar yavaş yavaş yükselmeye başlamış. Bir kısmınız içi yaz aşkları başlamış ve hatta bitmek üzere. Moraller sıfıra yakın. Bazılarınız için bu saatte bile çalışmak farz. Bir de iftar üstüne hazımsızlık çekenler var ki belki de en çok onların gönlü olacak bu yazı ile. Saatte biraz slow dinlemek için uygun. Ehhh daha ne olsun dinleyin güzel güzel.

     Neden bu şarkılar diye soracak olursanız listede yer alan neredeyse bütün şarkıların hak ettiği değeri bulamadığını düşünüyorum. Mesela Sezen'in listede yer alan şarkısının yerine neden keskin bıçağın daha popüler olduğuna anlam verememezliğinin getirisi olduğunu söyleyebilirim. Sonuç olarak bu şarkıların haklarını almaları için kolları sıvadım. Yaz akşamı için fazla ağır olduğunu düşünebilirsiniz o zaman atın favorilere havaların serinlemesiyle birlikte dinlemeye başlayın. Şimdilik aklıma gelen 10 Türkçe şarkı ile başlıyorum belki ilerleyen günlerde yabancı slowların da yer aldığı başka bir liste de hazırlarım. Kim bilir? Keyifle dinleyin yorum yapmaktan da çekinmeyin...


NİL BURAK-AĞLA HALİME


GÖKHAN KIRDAR-YAŞIYORUZ


GÖKSEL-BENDEN GEÇTİ AŞK

HARUN KOLÇAK-DOĞUM GÜNÜM


SEZEN AKSU-DÖRT GÜNLÜK BİR ŞEY


NİLÜFER-HASRET ÇIĞLIKLARI


KAMURAN AKKOR-KABAHAT SENİ SEVENDE


SİBEL ALAŞ-GİTTİ GİDEN


SİBEL SEZAL-GECE AY ŞAHİT


DENİZ SEKİ-ACELE

0 yorum:

Yorum Gönder