.

.

5 Tem 2014

Reklamın İyisi Kötüsü Olmaz


     Silahlı soygun sırasında yakalandıktan sonra çekilen sabıka fotoğrafı sayesinde şöhret basamaklarını hızla tırmanan bir adamdan bahsetmek istiyorum bugün size. Adı Jeremy Meeks. Yaşı:30 ve bir çocuk babası kendisi. 19 Haziran 2014'de Stockton Police Deparment tarafından sabıka fotoğrafının birimin facebook sayfasından paylaşılması sonucunda dünyanın gündemine oturmaya başarmış bir çete üyesi kendisi.

      Geçtiğimiz günlerde işe gitmek için karga kahvaltısını yapmadan kalktığımda her zaman olduğu gibi sabah haberlerini izlerken tanıştım ben de kendisiyle. Haberde bahsettiğim fotoğrafın yayılış öyküsünden ve edindiği hayran kitlesinden bahsediliyordu. Jeremy'nin kodeste zaman geçirdiği günlerde bir anda edindiği hayran kitlesinin kendisini içeriden çıkarmak için kefalet ücreti olan 1 Milyon Doları toplamaya başladığından ve bir çok ünlü manken ajansının yakışıklı mahkumun sözleşme imzalatmak için peşinden koştuğundan dem vuruluyordu. Her zaman ki gibi Türkiye medyasında olayın fazlasıyla abartıldığı düşüncesiyle bir ara haber olarak geçiştirmiştim konuyu fakat olayın boyutunun çok daha ileri seviyede olduğunu geçtiğimiz günlerde okuduğum bir haberde fark ettim. Gerçekten Jeremy için hatırı sayılır bir kefalet bedeli toplanmış ve kalanın tamamlanması için ajanslar yarış içerisine girmiş. Hatta artık kendisinin bir menajeri varmış ve geçtiğimiz günlerde Dolce Gabbana ile sözleşme imzaladıklarının haberini vermiş. 

      Sol gözünün altında bulunan tek damla yaş ile en az bir kişinin hayatını aldığını kanıtlayan Jeremy'nin bundan sonra hayatına nasıl yön vereceği düşünüle dursun sosyal medyada şimdiden kendisinin ünlü markaların reklam yüzü oluğu photoshoplu fotoğraflar dolaşmaya başlamış. Bence çok da lgi çekici olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz azılı mahkumumuz ilerleyen günlerde moda dünyasının fenomenlerinden biri olmayı hak ediyor mu?

1 yorum: