.

.

19 Eki 2014

Moda, Kültürel Bir Tercümandır

Stella Jean...

Moda dünyası ile ilişkisi modellik yıllarına dayanan taze bir tasarımcı. Çok renkli etnik kimliği ile trendleri bir araya getirme konusunda son yılların en başarılı isimlerinden. Sadece tasarımcılık yönü ile değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde aldığı roller ile de takdiri fazlası ile hak eden biri. Kökleri dünyanın ilk bağımsız siyahi cumhuriyeti olan Haiti'ye dayanan Stella Jean artık İtalya'da hayatını sürdürüyor. Ama geldiği yeri hiçbir zaman unutmuyor ve köklerinin dayandığı güzel ülkesinin izlerini tasarımları ile dünyanın her köşesine ulaştırmaya çalışıyor. 

Daha önce iki defa kendi markasını oluşturma girişiminde bulunup sonucunda başarısızlığa uğrayan tasarımcı pes etmemesinin meyvelerini toplamaya başlamış durumda. Geçtiğimiz günlerde Armani'nin merkez binasında bulunan sergi alanında ilkbahar-yaz koleksiyonunu görücüye çıkaran Stella Jean bu mekanda Armani dışında defile gerçekleştiren ilk tasarımcı ünvanını almış bulunuyor. Elbette bunda en önemli etken Giorgio Armani'nin kendisine verdiği büyük destek.

Ben her ne kadar size ilkbahar-yaz koleksiyonundan bahsetmiş olsam da sizinle yaşamakta bulunduğumuz 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonundan seçtiklerimi paylaşmak istiyorum. Tasarımcının da dediği gibi "Moda, kültürel bir tercüman olabilir" felsefesinin somut örnekleri ile keyifli dakikalar geçirin.

Daha fazlası için tasarımcının sayfasına BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz...
0 yorum:

Yorum Gönder