.

.

11 Kas 2014

Dünyada Yılın En iyi Giyim Markaları Sıralaması 20142014'ün sonlarına yaklaşmaya başladığımız günlerde yılın çeşitli analizlerinin yer aldığı veriler açıklanmaya başlanmış durumda. Bunlardan bir tanesi de dünyanın önde gelen marka danışmanlık şirketi Interbrand'ın "Best Global Brand 2014" listesi oldu. Dünya çapındaki en değerli 100 markanın yer aldığı listeye ilk 10 sıranın yarısını kaplayan teknoloji şirketleri damgasını vurmuş durumda. Bu yazının konusu her ne kadar giyim markaları olsa da yine de merak edenler için listenin ilk üç sırasında Apple, Google ve Coca-Cola yer alıyor.

Gelelim giyim markalarının sıralamasına, büyüme oranlarına ve değerlerine. Öncelikle giyim markalarının lüks giyim markaları ve hazır giyim markaları olarak iki kategoride incelendiğini söylemek gerek. Bu nedenle aşağıda iki farklı liste olarak sizinle paylaşmak istiyorum. En solda yer alan numaralar markanın ilk 100 arasındaki sırasını göstermekte. En sağda +/- olarak verilen değerler ise marka değerinin %lik olarak yükseliş yada düşüşünü göstermekte. Marka değerlerinde yer alanların nasıl okuması gerektiğini (çözmekte çok zorlandığım için paylaşmak istedim) ise H&M örneği ile vermek istiyorum. Gördüğünüz gibi H&M in marka değeri 21.083$m. Bu rakamın anlamı ise 21 milyar 83 milyon dolar. Anlayacağınız H&M'in Alexander Wang'a ödediği ücret devede kulak kıvamında. Neyse zenginin malı züğürdün çenesini yorar diyerek sizi liste ile başbaşa bırakıyorum. 

Diğer listede yer alan diğer markaları ve sıralamaları merak ediyorsanız TIK TIK2 yorum:

  1. Bu en iyi değil en çok kazananlar listesi.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız başlıktan belki o sonuç çıkıyor olabilir ama yazının içeriğinde " büyüme oranları ve marka değerleri" sıralaması olduğu yazıyor. Sevgiler.

      Sil