.

.

3 Şub 2015

Çay,Mürekkep ve Alkol ile Sanat


Liverpool'un bağrından çıkan Carne Griffiths son zamanlarda çalışmaları ile beni gerçekten büyüleyen bir adam. Elinde sanatını kağıtlara dökmek için mevcut olan sadece 3 şey var. ÇAY, MÜREKKEP VE ALKOL...

Mürekkep için uzun uzadıya bir şeyler yazmak istemiyorum. Zaten resim sanatında sıklıkla karşılaştığımız bir malzeme. Ama her gün elinizden düşürmediğimiz, sabah kokusunu duymadan güne başladığımızı anlayamadığımız çayı, efkarımıza ya da eğlencemize eşlik etmesi için kadehleri doldurduğumuz alkolü resme katmak zekice değildir de nedir? Biz kumaşların renginde değişiklikler yapmak için zaman zaman çaydan yardım alırız. Fakat Griffiths'in çay ile fırçayı bir arada kullanımındaki estetik apayrı bir durum. 

Aşağıda göreceğiniz 4 resim geçtiğimiz günlerde açılan Londra Sanat Fuarı kapsamında sanatçının sergilediği eserlere ait. Bu çalışmalarda alkol kullanımı mevcut değil. Ama eğer merak eder de alkolün boya, astar ya da inceltici olarak kullanıldığı diğer eserlerine BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder