.

.

30 Mar 2015

Rengi ve Deseni Değiştirilebilen Ayakkabı


Teknoloji ile modanın ahenkli uyumu her geçen gün biraz daha ileriye gidiyor. Geçtiğimiz aylarda kaleme aldığım mass-customuzation (kitlesel bireyselleştirme) yazısından sonra çevremden çok güzel tepkiler aldım. Öncelikle gecikmeli de olsa beğenisini dile getiren herkese teşekkür ederim. (Yazıyı okumak için tık tık)

Bu yazıda da sizinle yine yeni geliştirilmiş bir bireyselleştirme örneğini paylaşacağım. Hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir müjdenin habercisi olan bu enfes parçanın adı Volvorii Timeless. Tek bir ayakkabıda onlarca ayakkabıyı buluşturmaya yarayan Volvorii, Litvanya merkezli iShüu Technology tarafından geliştirilmiş ve Indiegogo.com üzerinden yatırım destekçilerini arayan bir ürün. Yapısında barındırdığı E-Ink teknolojisi sayesinde cep telefonları üzerinden bluetooth yardımı ile renk ve desenleri değiştirilebilen Volvorii bir ayakkabı ile farklı deneyim ve görünümler elde etmenin kapısını açıyor.  Şimdilik sadece siyah ve beyazın tonlarında renklerin kullanılmasına imkan veren ayakkabı kablosuz şarj olma özelliğine de sahip. 

Kampanyanın bitmesine 14 gün kaldı ve şirket ihtiyacı olan 50.000$lık bütçenin %71'ini toplamış durumda. Anlayacağınız bu güzelliğin hayata geçmesi için gerekli olan sermayenin elde edilmesine böylelikle de tüketicilere ulaşmasına çok az kaldı. Dolaplardan taşan ayakkabılardan sıkılanlar, eşinin-sevgilisinin ayakkabı aşkına bütçesi dayanmayanlar, hiç ayakkabısı yokmuş gibi hissedip bunalıma girenler vs. hepinizin gözü aydın. 

0 yorum:

Yorum Gönder