.

.

10 Kas 2015

Adidas Dikişsiz Ayakkabıları İle Geleceğe Uzanıyor


Gün geçmiyor ki teknolojiden ayrı moda, modadan ayrı teknoloji düşünülebilsin. Podyumlardan, özel atölyelerden, fashion-lablardan sokaklara taşan bir tekno-moda cümbüşünün içine girmiş bulunuyoruz. Artık stilde yaratılan fark teknolojiden geçmeye başlamış durumda. Bunun son zamanlardaki en güzel örneklerinden biri de Adidas FutureCraft segmentinden ortaya çıkan dikişsiz deri ayakkabılar.

Tek parça deriden, lazer kesim ve kazıma tekniği ile oluşturulan ayakkabı, gereksiz tutkal kullanımını önlüyor aynı zamanda dikiş için harcanan zaman, enerji ve maliyetin de önüne geçiyor. Elbette bunların sonucunda doğa dostu bir yaklaşıma da hizmet ettiğini de belirtmek gerekiyor.

İlk bakışta klasik Superstar modelini andıran ayakkabının yakından incelendiğinde kendine has kimliği açıkça ortaya çıkıyor. Derinin katmanlı olarak şekillendirilmesi sonucunda oluşan matlık ve parlaklık ile model özelliği kazandırılan ayakkabıdan ilk etapta sadece 45 parça satışa çıkarılmış durumda. Fakat ilerleyen zamanda bu teknoloji ile üretilmiş ayakkabıları bol miktarda göreceğiz.
Bu güzel videoyu da izlemeyi unutmayın...


0 yorum:

Yorum Gönder